Tarptautinė konferencija „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“

Tarptautinė konferencija „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“

LBD logotipas

Lietuvos bibliotekininkų draugija džiaugiasi galėdama savo bendruomenę  pakviesti į tarptautinę konferenciją „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“.

Please scroll down for information in English

Nuotolinis renginys žymės dvi svarbias datas – Lietuvos bibliotekininkų draugijos įkūrėjo Vaclovo Biržiškos 136–ąsias gimimo metines ir Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės 20–ąjį jubiliejų.
Šia proga konferencijoje savo idėjas, atradimus ir įžvalgas pristatys bibliotekų, informacijos ir kt. mokslų specialistai iš Lietuvos bei užsienio.
Tiesiogiai iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros transliuojamoje konferencijoje bus nagrinėjamos informacinio raštingumo, knygų piratavimo, skaitymo, ugdymo ir kitos temos.
Bibliotekų bendruomenė renginį galės stebėti LBD Facebook paskyroje ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos YouTube kanale.

Konferencijos programa

EN

Lithuanian Librarians’ Association is happy to invite you to an international conference „How Have We Change in the Past Twenty Years“.
The event will cover a wide variety of topics from reading, to book piracy, to learning styles and methods.
You are warmly welcome to join our live stream on Martynas Mažvydas National Library’s YouTube channel.

Programme

9:30-10:00 Remote connection
10:00-10:15 Welcome speeches
10:15-10:45 Antonia Arahova, IFLA Executive Committee Member, IFLA Treasurer
„Libraries as Community Hubs. Why they are so Needed in These Strange Pandemic Times“
10:45-11:15 Assoc. Prof. Dr. Zinaida Manžuch, Prof. Dr. Elena Macevičiūtė, Faculty of Communication of Vilnius University
„Why and How Seniors Search for and Use Information: A Glance from the Perspective of One’s Life Goals“
11:15-11:45 Dr. Ineta Krauls-Ward, independent researcher and expert, member of CILIP Community, Diversity and Equality Group Committee (United Kingdom)
„A Reading Woman: Constraints and Empowerment“

11:45-12:20 Coffee break

12:20-12:40 Assoc. Prof. Dr. Vincas Grigas, Faculty of Communication of Vilnius University
„Book Piracy also has a Positive Side. What is the Opinion of Readers, Authors, and Publishers?“
12:40-13:00 Viktorija Mačiulytė, subject librarian, Vilnius University Library, Chairperson of the LLA Department of Vilnius University Library
„Distance Education of Information Literacy Based on Students’ and Young Researchers’ Learning Styles“
13:00-13:20 Dr. Soc. Sc. Anu Ojaranta, Åbo Akademi University
„Information Literacy and Phenomenon Based Learning: Case of the Finnish Core Curriculum“
13:20-13:40 Dr. Sigitas Narbutas, Dr. Rima Cicėnienė, The Wroblewski Library of the Lithuanian Academy of Sciences
„A Glance at the Activities of the Wroblewski Library of the Lithuanian Academy of Sciences in the Course of Time: Developments and Prospects“

Moderated by Lukas Keraitis

Paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“

Paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“

Kas nutinka, kai mes vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o kokios nematome? Kaip nustatome, ar nuotrauka arba žinutė yra tikra, o gal melaginga?

Spalio 23 d. Lietuvą pasiekė tarptautinė (tiek virtuali, tiek fizinė) paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“ (The Glass Room: Misinformation Edition), kurioje sudaryta galimybė panagrinėti, kaip socialiniai tinklai ir internetas pakeitė mūsų įpročius skaityti informaciją ir kaip į ją reaguojame. Parodoje sužinosite apie naujų rūšių nuomonės formuotojus, jų naudojamą naują ir seną taktiką, apie tai, kokį vaidmenį mes, informacijos naudotojai ir vartotojai, vaidiname ją skleidžiant ir kaip sklisdama informacija kinta.

Iki šiol visame pasaulyje surengta daugiau nei 150 parodos „The Glass Room“ renginių, kuriuose dalyvavo daugiau nei 120 000 žmonių. Lietuvoje paroda buvo eksponuojama spalio 23–30 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Utenos A. ir M. Miškinių bei Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosiose bibliotekose. Virtualią parodą galite apžiūrėti čia: https://www.theglassroom.org/misinformation/exhibition/ 

Taip pat visus maloniai kvietėme registruotis ir dalyvauti virtualiuose parodą lydinčiuose seminaruose:

o „𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗶𝗷𝗮 – 𝘁𝗮𝗶 𝘀𝘂𝗱𝗲̇𝘁𝗶𝗻𝗴𝗮“. Šio seminaro metu sužinosite keletą informacijos analizės metodų, turėsite progos juos išbandyti, sužinosite, ką galime padaryti, kad sustabdytume klaidinančios informacijos plitimą. 

o Seminaro „𝗣𝗮𝘀𝘁𝗲𝗯𝗲̇𝗸 𝗱𝗶𝘇𝗮𝗶𝗻𝗼 𝘁𝗿𝗶𝘂𝗸𝘂𝘀“ metu sužinosite, kas yra įtikinamas dizainas, išmoksite atpažinti dažniausiai pasitaikančius dizaino triukus. 

o Trečiojo seminaro metu bus galima 𝘃𝗶𝗿𝘁𝘂𝗮𝗹𝗶𝗮𝗶 𝗽𝗮𝘀𝗶𝘃𝗮𝗶𝗸𝘀̌𝗰̌𝗶𝗼𝘁𝗶 𝗽𝗼 𝗽𝗮𝗿𝗼𝗱𝗮̨ ir susipažinti su parodos eksponatais. 

 

Parodą organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su IFLAEuropos Komisija bei tarptautinė nevyriausybinė organizacija Tactical Tech.

 

 

Kviečiame registruotis ir dalyvauti XI-ajame Baltijos šalių bibliotekininkų kongrese „CoBal 2020: Bibliotekų poveikis visuomenei“.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti XI-ajame Baltijos šalių bibliotekininkų kongrese „CoBal 2020: Bibliotekų poveikis visuomenei“.

Estijos bibliotekininkų asociacija, kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Latvijos bibliotekininkų asociacija, 2020 m. spalio 22 d. organizuoja XI-ąjį Baltijos šalių bibliotekininkų kongresą „CoBal 2020: Bibliotekų poveikis visuomenei“. Šių metų kongrese daugiausiai dėmesio bus skiriama šioms temoms: bibliotekų poveikio visuomenei analizei, partnerystėms ir bendradarbiavimui, nacionalinės plėtros programoms, bibliotekų naudojimo tendencijoms, administracinės reformos poveikiui bibliotekoms, naujoms paslaugoms.

2020 m. kongresas vyks nuotoliniu būdu – kolegos iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos dalinsis žiniomis per vaizdo pristatymus. Po pristatymų nedidelės diskusijų grupės bus organizuojamos nuotoliniu būdu. Detalesnę renginio programą galite rasti čia: nuoroda į programą.
Kviečiame visus aktyviai registruotis ir dalyvauti šių metų kongrese: registracijos forma.

Baltijos šalių bibliotekininkų suvažiavimas „CoBal“, kurį organizuoja Baltijos šalių bibliotekininkų organizacijos, yra ilgalaikio ir tvaraus bendradarbiavimo pavyzdys, organizuojamas kas penkerius metus vienoje iš Baltijos valstybių. Tokio suvažiavimo idėja kilo Latvijos kolegoms, tad pirmasis suvažiavimas įvyko 1930 m. Rygoje. Istoriškai kongresas išaugo kaip pagrindinė tarpvalstybinio bendradarbiavimo tarp Baltijos šalių bibliotekininkų asociacijų forma. Baltijos šalių bibliotekininkų suvažiavimas „CoBal“ vaidina svarbų vaidmenį keičiantis profesine informacija regione. 
Daugiau informacijos galite rasti:  „CoBal“ suvažiavimo internetinėje svetainėje.

 

„Biržiškos skaitymai 2019“ – bibliotekininko edukatoriaus vaidmenys, kompetencijos ir paslaugų perspektyvos

„Biržiškos skaitymai 2019“ – bibliotekininko edukatoriaus vaidmenys, kompetencijos ir paslaugų perspektyvos

Gruodžio 2 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Biržiškos skaitymai“, kasmet organizuojama žymaus bibliotekininkystės veikėjo Vaclovo Biržiškos gimimo dienai paminėti. Šių metų tema buvo „Bibliotekininkas – edukatorius: vaidmenys, kompetencijos ir paslaugų perspektyvos“, todėl konferencijoje kalbėta apie bibliotekininkų edukacinį vaidmenį ir jam įgyvendinti būtinas kompetencijas, taip pat nagrinėtas edukacinės veiklos turinys bei naujos formos“.

Konferencijos dalyvius sveikinęs Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas džiaugėsi sėkmingu bendradarbiavimu su Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto specialistais stiprinant bibliotekininkų akademines kompetencijas. Bibliotekos vadovas akcentavo edukacinės veiklos svarbą bibliotekų sektoriuje ir bibliotekininko edukatoriaus vaidmenį ugdant visuomenę. „Tarp mūsų pagrindinių prioritetų yra ne tik kultūra siauresne prasme, bet ir švietimas, mokslas, ekonomika, valstybė, o edukacinė dimensija persmelkia visas šias svarbias sritis“, – teigė prof. dr. R. Gudauskas.
Sveikinimo žodį taip pat tarė konferencijos ilgametės rėmėjos UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė ir VU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto direktorė doc. dr. Irena Stonkuvienė.
Plenarinėje sesijoje Vroclavo universiteto (Lenkija) docentė Dorota Mołodyńska-Küntzel pristatė „Žmonių bibliotekas“ – prieš diskriminaciją nukreiptą projektą, skatinantį dialogą su mažumomis. Antrasis, virtualus, pranešimas buvo Šefildo universiteto (Jungtinė Karalystė) Švietimo mokyklos skaitmeninio raštingumo lektorės dr. Becky Parry. Konferencijos dalyvius ji supažindino su savo mokslinių tyrinėjimų sritimi – vaikų medijų kultūra, papasakojo, kaip vaikai kuria pasakojimus ir iš kur semiasi įkvėpimo. Nacionalinio švietimo NVO tinklo koordinatorė Judita Akromienė pristatė Lietuvos pilietinės galios indekso tyrimus ir papasakojo apie pilietiškumo, kaip naujos bibliotekų edukacinės veiklos, ugdymo galimybių perspektyvas. VU Komunikacijos fakulteto profesorė Elena Macevičiūtė skaitė pranešimą, kokiais būdais ir metodais galima kūrybiškai ugdyti bibliotekų lankytojus ir kaip sužadinti jų smalsumą pasitelkiant išmaniąsias technologijas. VU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto edukatorė dr. Sandra Kairė kalbėjo apie neformaliojo ugdymo organizavimą bibliotekoje, apimantį labai platų – nuo bendruomenės telkimo iki mąstymo modeliavimo – spektrą.
Antroji konferencijos dalis buvo skirta trumpiesiems pranešimams Pecha Kucha formatu. Šešių Lietuvos viešųjų bibliotekų atstovai pristatė savo vykdomas edukacines veiklas: kūrybines dirbtuves „Skaitau ir kuriu!“, kultūros edukacijos ir socialinės atskirties mažinimo galimybes teikiant „Žaislotekos“ paslaugas, animacijos dirbtuves vaikams, edukacines programas šeimoms, bibliotekoje rengiamus šokius su bitutėmis-robotais ir ypatingų poreikių vaikams skirtus sensorinius skaitymus. Edukacines veiklas vykdančios viešosios bibliotekos galėjo jas pristatyti konferencijos metu organizuotoje Idėjų mugėje. Konferencijos organizatorių sudaryta Vertinimo komisija, kurią sudarė  doc. dr. Irena Stonkuvienė, doc. dr. Vincas Grigas (Vilniaus universitetas) ir Donatas Kubilius (Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) vertino viešųjų bibliotekų trumpuosius pranešimus ir juose paminėtų edukacijų pristatymus Idėjų mugėje. Visi konferencijos dalyviai susipažinę su Idėjų mugėje vykusiais pristatymais taip pat galėjo balsuoti už savo favoritus.
Trečiojoje konferencijos dalyje svarstytos bibliotekų edukacinių programų perspektyvos ir bibliotekininkų mokymosi poreikiai bei galimybės. Vilniaus universiteto docentė dr. Irena Stonkuvienė kalbėjo apie patį terminą „edukacija“ ir jo vartojimo pradžią, jo turinį ir kitus susijusius aspektus. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas Arūnas Bėkšta konferencijos dalyviams papasakojo apie galimą bibliotekų vaidmenį organizuojant informacijos valdymo ir naudojimo mokymus. VU Komunikacijos fakulteto docentas dr. Vincas Grigas skaitė pranešimą apie medijų ir informacinio raštingumo ugdymą mokykloje, nagrinėjo, kuo skiriasi mokytojų ir mokyklų bibliotekininkų požiūriai į šią edukacinę veiklą Lietuvoje ir Lenkijoje. Nevyriausybinės organizacijos „Elektroninė informacija bibliotekoms“ (EIFL) atstovė Ramunė Petuchovaitė kalbėjo apie mokymąsi iš patirties ir pristatė EIFL iniciatyvą „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“.

Konferencijos pabaigoje Vertinimo komisija apdovanojo geriausią bibliotekos edukacinės programos pristatymą, o Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė paskelbė auditorijos simpatijas pelniusį bibliotekos edukacinės programos pristatymą Idėjų mugėje. Džiugu, kad tiek komisijos, tiek konferencijos dalyvių nuomonės sutapo –  abu apdovanojimai atiteko Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos atstovei Eglei Uleckienei, kuri pristatė edukaciją „Skaitau ir kuriu!“. Konferencijos organizatoriai specialiu prizu taip pat pagerbė Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos atstovo Evaldo Timuko pristatymą ir įteikę jam saldžią dovaną.

Konferenciją organizavo Lietuvos bibliotekininkų draugija, Vilniaus universiteto Komunikacijos ir Filosofijos fakultetai, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, UAB „Asseco Lietuva“.

Renginio transliaciją galima peržiūrėti Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale.

Nuotraukų autorius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Daugiau konferencijos nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/pg/nacionalinebiblioteka/photos/?tab=album&album_id=10156608778681863 ir čia: https://www.facebook.com/pg/nacionalinebiblioteka/photos/?tab=album&album_id=10156610699006863

Naujienos tekstas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

„Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką“

„Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką“

Projekto tikslas – sustiprinti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimą, siekiant pagerinti asmens duomenų apsaugos politikos nuostatų įgyvendinimą.

Projekto uždaviniai
• Sukurti prielaidas valdžios ir NVO sektorių partnerystei asmens duomenų apsaugos srityje;
• Sukurti valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimo priemones viešosios politikos įgyvendinimo gerinimui asmens duomenų apsaugos srityje.

Projekto trukmė
2012 m. gruodžio 3 d. – 2014 m. gruodžio 4 d.

Projekto vykdytojas
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija

Projekto partneriai
Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, LR Vidaus reikalų ministerija, Europos socialinio fondo agentūra.

Projekto finansavimo šaltinis
ES struktūriniai fondai ir LR biudžetas

Projekto tikslinės grupės:
Lietuvos bibliotekų specialistai, draugijos nariai ir bibliotekų lankytojai.

Projekto veiklos:
• Visuomenės nuomonės ir interesų pažinimo tyrimo atlikimas bei rekomendacijų parengimas dėl valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimo
• Viešos valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimo konferencijos suorganizavimas
• Interaktyvios duomenų bazės konsultacinei veiklai sukūrimas
• LBD narių parengimas vykdyti gyventojų konsultacinę veiklą
• Informacinės ir metodinės medžiagos parengimas ir leidyba

Projekto rezultatai:
Atliktas visuomenės nuomonės ir interesų pažinimo tyrimas bei parengtos rekomendacijos dėl valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimo. Parengta ir išleista informacinė ir metodinė medžiaga (30000 egz., apimtis 25-30 psl.), parengtas ir išleistas informacinis plakatas (600 vnt.) sukurta 1 metodika (apimtis 40-50 psl.), apmokyti 205 bibliotekų specilistai, kurie įgijo teisę konsultuoti bibliotekų lankytojus asmens duomenų apsaugos klausimais, organizuoti švietėjišką veiklą asmens duomenų apsaugos klausimais, organizuota konferencija projekto rezultatams pristatyti.
Daugiau informacijos apie projekto veiklas: http://saugokduomenis.lt/

„Andragogika: nuotolinė mokymosi sistema bibliotekų specialistams“

„Andragogika: nuotolinė mokymosi sistema bibliotekų specialistams“

Projekto tikslas – sukurti andragogikos mokymo programą bibliotekų specialistams ir kitiems besidomintiems šia tema, pasiekiamą per virtualią mokymosi aplinką. Interaktyvi mokymosi medžiaga mokymosi aplinkoje bus talpinama nacionalinėmis kalbomis (lietuvių, latvių ir bulgarų), o viena mokymosi programa bus parengta anglų kalba.

Projekto uždaviniai
• Bibliotekų specialistų andragogikos kompetencijų ugdymas ir tobulinimas;
• Bibliotekų, kaip neformaliojo švietimo įstaigų, populiarinimas ir mokymosi visą gyvenimą sklaida;
• Tarptautinis bendradarbiavimas andragogikos, neformaliojo švietimo ir mokymosi visą gyvenimą srityse;
• Bibliotekų specialistų užsienio kalbų tobulinimas.

Projekto trukmė
2015 m. rugsėjo 1 d. – 2017 m. rugpjūčio 31 d.

Projekto vykdytojas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Projekto partneriai
Lietuvos bibliotekininkų draugija;
Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvija);
Jelgavos mokslinė biblioteka (Latvija);
Pazardžiko apskrities Nikola Furnadziev biblioteka (Bulgarija);
Inovatyvių bendruomenės centrų asociacija (Bulgarija).

Projekto finansavimo šaltinis
Europos Sąjungos „Erasmus+“ programa

Projekto tikslinės grupės:
Projekte dalyvaujančių šalių bibliotekų specialistai, dirbantys su suaugusių asmenų mokymais.

Projekto veiklos:
• Projekto partnerių susitikimai;
• Virtuali mokymosi sistemos kūrimas
• Konferencija – „Mokydami kitus, tobulėjame patys

Projekto rezultatai:
Projekto metu sukurtoje nuotolinėje andragogikos mokymosi sistemoje dalyviams sudarytos galimybės mokytis iš tekstinės, vaizdinės bei garsinės medžiagos. Taip pat jie gali bendrauti tarpusavyje vieni su kitais. Šia mokymosi sistema gali naudotis visi Lietuvos bibliotekų specialistai ir kiti, besidomintys suaugusiųjų švietimu.
Mokymų programa sudaryta iš keturių pagrindinių temų: efektyvi komunikacija, suaugusiųjų mokymo metodai, mokymų programos rengimo principai ir tikslinės auditorijos. Įsisavinę teorines žinias ir susipažinę su praktiniais pavyzdžiais dalyviai gali laikyti testą ir gauti pažymėjimą už pasirinktas temas arba visą programą
Nuotolinėje andragogikos mokymosi sistema: http://go-andragogy.eu/?lang=lt.
Informacinis vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=bzoSsQxcdaA
Projekto rezultatų pristatymas: http://smpf.lt/uploads/Prane%C5%A1imai/EPALE%20konferencija%202018%20Rugs%C4%97jis/7.%20G.Baceviciute_O.Maziliauskiene_Andragogika.pdf
Daugiau informacijos apie įvykusią konferenciją „Mokydami kitus, tobulėjame patys“: https://www.lbd.lt/tarptautine-konferencija-ikvepianti-tobuleti/

Atsakingas asmuo už projekto valdymą ir administravimą
Greta Bacevičiūtė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos viešųjų ryšių specialistė. El. paštas: greta.baceviciute@amb.lt.

Dalyvavimas IFLA generalinėje konferencijoje ir asamblėjoje „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Bendruomenė“

Dalyvavimas IFLA generalinėje konferencijoje ir asamblėjoje „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Bendruomenė“

Projekto tikslas – dalyvaujant Kolambuse, Ohajo valstijoje (JAV vyksenčioje 82-ojoje Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) konferencijoje ir generalinėje asamblėjoje (tema „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Bendruomenė“ (angl. Connections. Collaboration. Community) sustiprinti Lietuvos bibliotekininkų pozicijas ir žinomumą tarptautinėje bendruomenėje, sudaryti palankias sąlygas plėtoti ryšius šioje svarbiausioje tarptautinėje organizacijoje ir prisidėti prie sėkmingos draugijos veiklos.

Projekto trukmė
2016 m.

Projekto vykdytojas
Lietuvos bibliotekininkų draugija

Projekto finansavimo šaltinis
Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Projekto rezultatai:
Lietuvos bibliotekininkų draugijos atstovės, pirmininkė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir vicepirmininkė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Asta Naudžiūnienė, dalyvavo 2016 m. rugpjūčio 13–19 dienomis Kolambuse, Ohajo valstijoje (JAV), įvykusioje 82-oji Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) konferencijoje ir generalinėje asamblėjoje. Plačiau apie draugijos atstovių vizitą: https://www.lbd.lt/82-oji-ifla-generaline-konferencija-ispudziai-ir-patirtys/
Daugiau informacijos apie Lietuvos bibliotekininkų draugijos atstovų dalyvavimą IFLA veikloje: http://www.lbd.lt/tag/ifla/

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2018: „Bibliotekų potencialas ir galimybės įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2018: „Bibliotekų potencialas ir galimybės įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“

Projekto tikslas. 19–osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, kurios šūkis buvo „Biblioteka: ateik – sužinok ir išmok“ siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į bibliotekų potencialą ir galimybes šioje srityje, siekta aktyvinti Lietuvos bibliotekų ir bibliotekininkų dalyvavimą diskutuojant ir įvardijant iššūkius bibliotekoms, jų indėlį įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslus, nes Lietuvoje viešojoje erdvėje nepakankamai apie tai kalbama. Įgyvendinant projektą, organizuoti konferenciją „Bibliotekų potencialas ir galimybės įgyvendinant Darnaus vystymosi tikslus“ pagrindinį dėmesį skiriant IFLA (Tarptautinės bibliotekų asociacijų federacijos) vykdomoms iniciatyvoms šiuo klausimu, bibliotekų laukiantiems iššūkiams susiduriant su didžiaisiais duomenimis (big data), profesijos išlikimui dirbtinio intelekto ir robotizuotų paslaugų aplinkoje, Lietuvos bendrojo plano (perspektyvos iki 2050 m.) kūrimui, skaitmeniniam raštingumui.

Projekto trukmė
2019 m. sausio 7 d. – liepos 19 d.

Projekto vykdytojas
Lietuvos bibliotekininkų draugija

Projekto partneriai
• UAB „ASSECCO Lietuva“
• MB „Nieko“
• Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
• Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka.

Projekto finansavimo šaltinis
Lietuvos kultūros tarybos parama ir rėmėjų (UAB „ASSECCO Lietuva“, MB „Nieko“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka) lėšos

Projekto tikslinės grupės:
Lietuvos bibliotekų specialistai.

Projekto veiklos:
• Konferencijos organizavimas: programos sudarymas, pranešėjų kvietimas ir jų atvykimo organizavimas, vertimo, dalyvių registracijos organizavimas, informacijos ruošimas ir talpinimas viešojoje erdvėje;
• Konferencija „Bibliotekų potencialas ir galimybės įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“
• Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių ir veiklų statistikos rinkimas ir apibendrinimas;
• Išvykos-susitikimai regionų bibliotekose.

Projekto rezultatai:
2019 m. balandžio 26 d. Kretingos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“. Konferencijoje dalyvavo beveik 160 dalyvių, pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio. Juos sveikino Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Dangiras Samalius, pranciškonas Bernardas Belickas OFM. Konferencijoje skaityti pranešimai buvo skirti bibliotekų įsipareigojimams, galimybėms ir atsakomybėms, įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus, ateities kultūros ištekliams Lietuvos Respublikos bendrajame plane 2030 ir darnaus vystymosi tikslų integracijai į bibliotekų veiklą, didiesiems duomenims, dirbtinio intelekto įtakai bibliotekų veiklai ir bibliotekininko profesijai, skaitmeninei atskirčiai šiuolaikinėje bibliotekų darbotvarkėje, problemų sprendimams, pasitelkiant informacines technologijas, medijų ir informacinio raštingumo ugdymui bibliotekose. Gerąja patirtimi apie skaitmenines paslaugas Kelno (Vokietija) miesto bibliotekoje dalinosi jos direktorė Dr. Hannelore Vogt.
Daugiau informacijos apie konferenciją ir vaizdo įrašą galite rasti: https://www.lbd.lt/konferencija-biblioteku-galimybes-ir-potencialas-igyvendinant-darnaus-vystymosi-tikslus/
2019 m. gegužės-liepos mėn. organizuotos išvykos-susitikimai regionų bibliotekose (Akmenės, Pakruojo, Utenos, Anykščių rajonų savivaldybių bibliotekose) ir Latvijos nacionalinėje bibliotekoje bei Latvijos universiteto naujojoje bibliotekoje.
Filmuotas pasakojimas apie apsilankymą Akmenės rajono savivaldybės viešoji bibliotekoje: https://www.lbd.lt/apsilankymas-akmenes-rajono-savivaldybes-viesoji-bibliotekoje/
Filmuotas pasakojimas apie apsilankymą Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje:
https://www.lbd.lt/tesiame-pazinti-su-lietuvos-bibliotekomis/

Atsakingas asmuo už projekto valdymą ir administravimą
Jolita Steponaitienė, LBD pirmininkė. El. paštas: jolita.steponaitiene@lnb.lt

„Biržiškos skaitymai 2018“

„Biržiškos skaitymai 2018“

Projekto tikslas – organizuoti tarptautinę mokslinę konferenciją, skirtą bibliotekų vaidmeniui mokslo komunikacijos procese bei efektyviai mokslo pasiekimų sklaidai.

Projekto trukmė
2018 m.

Projekto vykdytojas
Lietuvos bibliotekininkų draugija

Projekto partneriai
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas.

Projekto finansavimo šaltinis
Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas

Projekto tikslinės grupės:
Mokslininkai, bibliotekų ir kitų kultūros įstaigų darbuotojai, mokslo ir studijų bei švietimo ir mokslo politiką šalyje formuojančių institucijų, pelno nesiekiančių organizacijų, meno ir kūrybinių industrijų atstovai.

Projekto veiklos:
• Konferencija „Tarp kūrybinių dirbtuvių ir laboratorijų: mokslas, menas ir bibliotekos sumanioje visuomenėje“

Projekto rezultatai:
2018 m. gruodžio 4 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre įvykusi tarptautinė konferencija „Tarp kūrybinių dirbtuvių ir laboratorijų: mokslas, menas ir bibliotekos sumanioje visuomenėje“. Konferencijos programa: http://www.kf.vu.lt/dokumentai/Birziskos_skaitymai_2018.pdf
Daugiau apie konferenciją: http://naujienos.vu.lt/konferencija-birziskos-skaitymai-2018-mokslas-menas-ir-bibliotekos-visuomenes-pokyciams/

Atsakingas asmuo už projekto valdymą ir administravimą
Jolita Steponaitienė, LBD pirmininkė. El. paštas: jolita.steponaitiene@lnb.lt