Bibliotekų knygų Kalėdos

Apie akciją

Padovanokite skaitymą!

„Bibliotekų knygų Kalėdos“ – bibliotekininkų bendruomenės inicijuojama šventinė akcija, skatinanti žmones dalintis šiluma, šviesa, gera nuotaika. Akcijos metu bendruomenė išradingai telkia bibliotekų skaitytojus ir lankytojus edukacinėms, kūrybinėms veikloms, skatina dalyvauti skaitymo ir knygų rinkimo akcijose, savanoriauti, dalyvauti kultūros renginiuose. Prie akcijos prisideda partneriai ir rėmėjai: UAB „Asseco Lietuva“ ir UAB „Alma littera“, Lietuvos bankas.

„Bibliotekų knygų Kalėdos“ yra dešimt metų vykusios akcijos „Knygų Kalėdos“ tęsinys. Pirmoji akcija buvo inicijuota ir globota Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Po visą Lietuvą buvo skleidžiama žinia, kviečianti dalintis skaitymo džiaugsmu ir dovanoti knygas bibliotekoms bei vaikų dienos centrams. Nuo 2021 m. pasikeitė akcijos idėja, iniciatyvos ėmėsi Lietuvos bibliotekininkų draugija, po truputį keitėsi ir pati akcijos idėja, bendruomenės kviečiamos kartu praleisti laiką bibliotekose, organizuojamas konkursas „Meduolinė biblioteka“, bibliotekoms dovanojamos partnerių ir rėmėjų dovanos, bibliotekininkai dalyvauja savanorystės akcijose.

Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes, kartu skaitome knygas, dalinamės įspūdžiais ir mintimis prie arbatos puodelio ir nepamiršome tų, kuriems šiuo metu knygų labiausiai trūksta. Skiriame šį laikotarpį geriems darbams – kviečiame bendruomenes, bibliotekų skaitytojus, draugus bei artimuosius dovanoti skaitymo džiaugsmą, naujus atradimus ir turtingą žinių pasaulį.

2023 m. konkurso Meduolinė biblioteka dalyvių darbus galite peržiūrėti Facebook galerijoje.

Knygu Kaledos 23

Bibliotekų knygų Kalėdų akcijos rėmėjai

asseco
Almalittera
Share This