SLAVA UKRAINE!

2022-03-01 | LBD, Naujienos

Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Latvijos ir Estijos bibliotekininkais reiškia stiprų palaikymą Ukrainos kolegoms ir visiems šios šalies žmonėms.

Mūsų, bibliotekininkų, pareiga – ne tik pasisakyti už saviraiškos laisvę ir laisvą prieigą prie informacijos bei žinių, bet ir užtikrinti, kad žmonės turėtų laisvą prieigą prie patikimos ir patikrintos informacijos. Mūsų užduotis yra patiems patikrinti naujienų bei informacijos teisingumą ir išmokyti to savo piliečius, kad jie nepasikliautų dezinformacija ir manipuliacijomis. Aktyvūs bibliotekininkų veiksmai, kovojant su dezinformacija ir šviečiant piliečius, dabar kaip niekad svarbūs.

Bibliotekos – tai demokratinės erdvės, kurios atviros visiems, todėl mes visi turime ir galime prisidėti prie to, kad demokratija būtų stipri.

Pilnas Baltijos šalių bibliotekininkų asociacijų kreipimosi tekstas: anglų kalba / In English  ir  Ukrainiečių kalba / Українською мовою

Taip pat dalinamės Baltijos šalių nacionalinių bibliotekų atviru kreipimusi į pasaulio bibliotekų bendruomenę „Dėl solidarumo iniciatyvų su Ukrainos žmonėmis“ (anglų kalba).

Laisvė Ukrainai!

Lietuvos bibliotekininkų draugija

 

Share This