Paskelbtas konkurso „Laiškas bibliotekininkui“ III-ojo etapo nugalėtojas

2021-11-15 | LBD, Naujienos

„Pamenu, kaip pirmą kartą įžengėte į auditoriją: smulki, maža moterytė, su kuprine ant pečių, kiek didokais akiniais ant nosies ir vaikiška, bet tvirta eisena. Nužvelgėte mus per akinių viršų šypsodamasi puse lūpų, bet jausmas buvo toks lyg šypsotumėtės nuo ausies iki ausies ir auditorijoje nuo tos šypsenos net šviesiau tapo.“

Šiltais prisiminimais dalinosi Vitalija Valaikė iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bibliotekos, kuri parašė laišką savo dėstytojai, knygotyrininkei Vitai Mozūraitei. Laiško autorė papasakojo, kokią įtaką gerbiama Vita turėjo jauno žmogaus profesiniame ieškojime ir kaip sutiktas profesionalus bibliotekininkas tapo pavyzdžiu bei lėmė profesinės veiklos pasirinkimą. V. Valaikė savo laiške apgailestavo, kad ateinančioms kartoms neteks pažinti jos „skleidžiamos šviesos“, tačiau savo darbu siekia tęsti Vitos Mozūraitės veiklos prasmę.

V. Valaikė šį laišką parengė konkursui „Laiškas bibliotekininkui“. Jos, kaip ir kitų konkurso dalyvių, laiškus vertino komisija, sudaryta iš penkių LBD Tarybos narių. Komisija, vadovaujantis nuostatais, vertino laiškų pasirinkto turinio ir formato atitikimą, idėjos naujumą ir originalumą, atskleidimą ir išbaigtumą, kalbinę raišką ir vizualumą. Atsižvelgiant į išvardintus kriterijus, V. Valaikės laiškas III-ajame etape buvo pripažintas geriausiu. Jo autorė laimėjo rėmėjų UAB Asseco Lietuva ir MB NIEKO įsteigtą prizą – Lenovo IdeaTab M10 planšetinį kompiuterį, kuris nugalėtojai bus įteiktas pasibaigus konkursui, gruodžio 2 d. renginyje „Biržiškos skaitymai“.

Primename, kad Lietuvos bibliotekininkų draugija, minėdama savo veiklos 90-metį, organizuoja konkursą „Laiškas bibliotekininkui“, kuriuo kviečia rašyti laiškus istorinėms bibliotekininkystės asmenybėms. Jau yra pasibaigę trys šio konkurso etapai ir išrinkti jų nugalėtojai: tai Jolanta Matkevičienė iš Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Rasa Dambrauskienė iš Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir, jau minėta, Vitalija Valaikė. Prasidėjo paskutinis etapas, kuris tęsis iki lapkričio 28 d. Laiškų laukiame el. paštu konkursas@klavb.lt.

Informaciją parengė LBD Tarybos narė Rasa Milerienė

 

Share This