Paramos akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“ įrenginiai iškeliavo į Ukrainą

2023-03-22 | Naujienos

Siunta sukrauta į mikroautobusą

Vasario mėnesį vykusios Vilniaus knygų mugės metu, LR kultūros ministerija kartu su partneriais kvietė visuomenę prisijungti prie akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“, kurios tikslas – surinkti lėšų Rusijos atakų metu suniokotos Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos šildymo sistemai atkurti.

Prie akcijos įgyvendinimo prisidėjo Lietuvos bibliotekų draugija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Parodų ir kongresų centras „Litexpo“, lėšas rinkti padėjo 1K paramos fondas bei kavinės „Buffet by Chef the Viking“ komanda, vadovaujama šefo Vyliaus Blauzdavičiaus. Kilniam tikslui aktyviai aukojo ir pačių Lietuvos bibliotekų darbuotojai.

Už paaukotas lėšas buvo nupirkti 7 elektriniai šildytuvai, 4 elektros generatoriai ir instaliacija, kurie kovo 19 dieną buvo išvežti į Kijevo regioną, iš kurio keliaus tiesiai į biblioteką. Įrenginių pirkimą, surinkimą ir pervežimą į Ukrainą įgyvendino 1K paramos fondo komanda.

Akcijos organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems, kurių dėka Černihivo bendruomenė ir vėl galės džiaugtis šiltu ir jaukiu kultūriniu prieglobsčiu.

Share This