Paaiškėjo konkurso „Laiškas bibliotekininkui“ I-ojo etapo nugalėtojas

2021-09-20 | LBD, Naujienos, Renginiai

„Kaip smagu ir vėl su Jumis susisiekti… mintimis, rašant laišką elektroninėje erdvėje. Prisimenant Jūsų elektroninio pašto adresą, kuris šiandien tampa tiltu, jungiančiu tai, kas yra matoma ir nematoma, daloma ir nedaloma…“. 

Tai citata iš bibliotekininkės Jolantos Matkevičienės (Molėtų r. savivaldybės viešoji biblioteka) laiško, skirto Lietuvos bibliotekininkų draugijos (toliau LBD) konkursui „Laiškas bibliotekininkui“. Jis dedikuotas ilgamečiui Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos moksliniam bibliotekininkui Romualdui Vytautui Rimšai. Autorė laiške dalinasi prisiminimais, pasakoja apie pasikeitusią biblioteką ir jos veiklas bei aptaria šių dienų aktualijas. J. Matkevičienės laišką, kaip ir kitų konkurso dalyvių, vertino LBD Tarybos sudaryta penkių narių komisija. Vadovaujantis konkurso nuostatais, komisija vertino pasirinkto turinio ir formato atitikimą, idėjos naujumą ir originalumą, atskleidimą ir išbaigtumą, kalbinę raišką ir/ar vizualumą. I-ajame konkurso etape, pagal išvardintus kriterijus, geriausiu buvo pripažintas J. Matkevičienės laiškas. Jo autorė laimėjo rėmėjų UAB Asseco Lietuva ir MB NIEKO įsteigtą prizą – Lenovo IdeaTab M10 planšetinį kompiuterį, kuris nugalėtojai bus įteiktas pasibaigus konkursui, gruodžio 2 d. renginyje „Biržiškos skaitymai“.
Primename, kad Lietuvos bibliotekininkų draugija, minėdama 90-metį, š. m. rugpjūčio–lapkričio mėnesiais, organizuoja konkursą „Laiškas bibliotekininkui“. LBD Taryba kviečia visus bibliotekų darbuotojus, pasirinkus pageidaujamą formatą, parengti ir atsiųsti laišką, skirtą istoriniam bibliotekininkui ar asmenybei, kuri buvo susijusi su bibliotekininkyste. Norintys dalyvauti konkurse kviečiami siųsti sukurtus laiškus Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narei Rasai Milerienei el. paštu konkursas@klavb.lt. O prieš tai būtina susipažinti su konkurso nuostatais.

Informaciją parengė: LBD Tarybos narė Rasa Milerienė

 

Share This