Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės J. Steponaitienės sveikinimas

2022-12-22 | LBD, Naujienos

Dalinamės LBD pirmininkės Jolitos Steponaitienės laišku Draugijos nariams ir šiltu šventiniu sveikinimu:

Mielieji,

 štai ir nustojo dienos trumpėti. Dar tamsu, daug kur slidu, reikia projektus pabaigti ir su fondais  atsiskaityti, skubam – žodžiu ne kas J.
Kai kitą pirmadienį (2023-01-02) susirinksime į darbus – bus jau kitos nuotakos: keliomis minutėmis ilgesnė diena ir, tikėkimės,  ne taip slidu ir dar platus, kalnuotas kelias naujiems darbams.

 Aptariant praeinančius metus pirmiausia didžiuojuosi, džiaugiuosi ir esu dėkinga tiems, kurie prisidėjo prie pagalbos karo niokojamai Ukrainai – daiktais, aukomis, suteikdami prieglobstį,  dalindamiesi informacija, savanoriaudami, maldomis, kurdami laisvalaikį ukrainiečių šeimoms, ar megzdami šiltas kojines. Ukraina laimės, mes tuo neabejojame. SLAVA UKRAINI!!!

 2022-ieji mūsų bendruomenei buvo paprastesni negu ukrainiečiams. Dviejų metų pandeminės sąlygos paliko savus pėdsakus – nuotolinis darbas tapo priimtinu, konferencijos, webinarai on-line – kasdienybe. Visi ieškome saugios aplinkos, nes virusas niekur nedingo, gyvena su mumis, o dar ir nauji „gyventi trukdo“.

Tai gi iš ritmo labai neišsimušėme – atsigavo „gyva“ Vilniaus knygų mugė“, o su ja ir Bibliotekų erdvė. Lietuvos nacionalinė bibliotekų savaitė buvo smagi, tikriausiai todėl, kad pradėjome žaviuose Anykščiuose bendru žygiu, Anykščių biblioteka „surinko“ mus šlapius, sušalusius ir laimingus. Pasveikinome mūsų geriausiuosius. Jurbarko bibliotekoje, konferencijoje „Tvari biblioteka“ klausėme įdomių pranešimų. Bibliotekų savaitės viešinimas teležaidime „Kas ir kodėl“ – buvo tikras topas J. Pirmą kartą Bibliotekų savaitę globojo LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Jaunuosius specialistus siuntėme į Estiją dalintis žiniomis apie žaliąją biblioteką.

Gaila, bet visai nesinori rašyti apie IFLA, o tiesa sakant, nelabai ir turime apie ką. Visos ilgai veikiančios organizacijos išgyvena krizes. IFLA organizacinė krizė ne tokia jau didelė, palyginus su šios organizacijos pozicija dėl karo Ukrainoje – liūdna ir gėda.

Tradicinei „Biržiškos skaitymai“ praėjo puikiai, tik labai jau nustebino žurnalisto Aido Puklevičiaus „pamąstymai“ apie „Miegančių knygų karalystes“ J L. Todėl linkiu kolegoms, kartu su tomis miegančiomis knygomis „neprigulti“, o anot prof. Auksės Balčytienės – „sveikinti sunkumus, nes jie padeda tobulėti“. „Bibliotekų knygų Kalėdos“ plaukia savo vaga.

 Dėkoju visiems prisidėjusiems prie Draugijos veiklų, palaikymą, idėjas ir iniciatyvas. Dėkoju kitoms bibliotekinėms asociacijoms – kartu daug raštų prirašėme dėl lėšų bibliotekų fondams skyrimo.

 2023 metus sunku numatyti. Jau aišku, kad mūsų paramos reikės Ukrainai, Ukrainos bibliotekoms.

 Na, o mūsų bendruomenės laukia Draugijos suvažiavimas. Jis vyks per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Šios Bibliotekų Tarybos ir mano, kaip pirmininkės, kadencijos baigiasi -galvokite apie naujus kandidatus. J. Šiame suvažiavime planuojame atnaujinti ir Draugijos įstatus – todėl pasiruošimas bus tikrai intensyvus.

 Sveikatos Jums visiems, dar ir dvasios ramybės, namų jaukumo, artimųjų apkabinimų, įdomių pokalbių, kelionių džiaugsmo – tiesiog emocinės pilnatvės.

 Jūsų Jolita

 

Share This