„Knygų Kalėdų“ akcijos rezultatai

2021-01-21 | Knygų Kalėdos, LBD, Naujienos

Baigėsi dešimtoji Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir globojama „Knygų Kalėdų“ akcija, telkianti skaitytojus ir knygos bičiulius. Nuo 2011 m. akcijos dėka šalies bibliotekas papildė jau beveik 360 tūkstančių knygų.

Šiemet dėl pandemijos „Knygų Kalėdos“ buvo kiek kitokios, tačiau bendromis žmonių, verslo įmonių, įvairių organizacijų, užsienio diplomatinių atstovybių ir bendruomenių pastangomis pavyko surinkti 13 tūkstančių knygų. Jos jau pasiekė ar dar bus pristatytos į mokyklų bibliotekas ir vaikų dienos centrus – ten, kur naujų ir įdomių knygų vis dar trūksta.
Ypač svarbu, kad karantinui uždarytų vaikų dienos centrų lankytojai bei moksleiviai neprarastų galimybės skaityti naujas knygas. Pasak Prezidentės, akcijos rezultatai vėl parodė, kad Lietuvos žmonės nėra abejingi ir net šiuo sudėtingu metu yra pasirengę pagelbėti tiems, kam to reikia labiausiai.
Šiemet šalies žmonės knygas vaikams pirko ir paliko akcijai skirtose dėžėse RIMI tinklo parduotuvėse, siuntė ar nešė į dienos centrus ir bibliotekas. Daugiausia knygų, per 800, sulaukė Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Prie akcijos prisidėjo autorė Sigita Kubilienė, leidykla „Dvi tylos“, vaikiškas žurnalas „Vakaro žvaigždelė“, įmonė „Asseco Lietuva“.
„Knygų Kalėdų“ akciją organizavo ir įgyvendino organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Lietuvos kultūros taryba, parduotuvių tinklu RIMI, siuntų tarnyba ,,Venipak“. Akcijos informacinis rėmėjas – nacionalinis transliuotojas LRT.

Daugiau informacijos apie akciją: https://www.knygukaledos.lt/apie-akcija

Share This