Išrinktas konkurso „Laiškas bibliotekininkui“ II-ojo etapo nugalėtojas

2021-10-20 | LBD, Naujienos, Projektai

„Žiema. Vaikai mėtosi sniego gniūžtėmis. Kelios minkštai pataiko į pilkšvą Levo paltą. Levas atsisuka ir valiūkiškai nusišypso vaikams pro savo mažus ūselius. Jis niekada nepyko – suprato: vaikai žaidžia, džiaugiasi žiema, į tą džiaugsmą įtraukė ir jį, jau solidaus amžiaus ir daug mačiusį, pergyvenusį sudėtingas epochas bibliotekininką, knygų mylėtoją ir puoselėtoją“ (citata iš Rasos Dambrauskienės laiško Levui Vladimirovui).

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2021 metais švęsdama savo įkūrimo 90-metį, organizuoja konkursą „Laiškas bibliotekininkui“. Konkurso tikslas – paskatinti bibliotekininkus įsitraukti į bendruomenės diskusiją profesijos prestižo ir autoritetų tema, pristatyti žymius bibliotekininkus ir įtraukti LBD bendruomenę į draugijos 90-mečio minėjimo veiklas. LBD Taryba kviečia rašyti laiškus, skirtus istorinėmis asmenybėmis, kurios paliko pėdsaką bibliotekininkystėje ar turėjo įtakos asmeniniam profesiniam pasirinkimui.
Konkurso dalyvių laiškus vertina LBD Tarybos sudaryta penkių narių komisija. Vadovaujantis konkurso nuostatais, yra vertinami pasirinkto turinio ir formato atitikimas, idėjos naujumas ir originalumas, atskleidimas ir išbaigtumas, kalbinė raiška ir vizualumas. I-ajame konkurso etape, pagal išvardintus kriterijus, geriausiu buvo pripažintas Jolantos Matkevičienės iš Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos laiškas, skirtas Romualdui Vytautui Rimšai, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos moksliniam bibliotekininkui, pirmajam 1989 m. atkurtos LBD pirmininkui.
Jau paaiškėjo ir II-ojo etapo nugalėtojas – tai Rasa Dambrauskienė iš Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos, kuri parašė laišką Levui Vladimirovui, dėstytojui, knygos istorijos puoselėtojui ir didžiam bibliotekininkui. R. Dambrauskienė laiške dalinosi šviesiais prisiminimais, kvietė atminti ryškią bibliotekininkystės istorijos asmenybę bei pasakojo, kokią įtaką padarė žymus bibliotekininkas laiško autorės profesiniam tapatumui. Tad šį laišką vertinimo komisija II-ajame konkurso etape pripažino geriausiu.
Konkursas „Laiškas bibliotekininkui“ dar nesibaigia. Kviečiame parašyti laišką istoriniam bibliotekininkui ir dalyvauti III-ajame (š. m. spalio 11-lapkričio 7 d.) arba IV-ajame (š. m. lapkričio 8-28 d.) konkurso etapuose. Laiškus prašome siųsti elektroniniu paštu konkursas@klavb.lt arba į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką, adresu: Herkaus Manto g. 25, LT-92234 Klaipėda. Visų etapų nugalėtojai bus apdovanoti rėmėjų UAB Asseco Lietuva ir MB NIEKO įsteigtais prizais – Lenovo IdeaTab M10 planšetiniais kompiuteriais, kurie laimėtojams bus įteikti š. m. gruodžio 2 d. renginyje „Biržiškos skaitymai“.

Informaciją parengė: LBD Tarybos narė Rasa Milerienė

 

Share This