Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas ir bibliotekininkų apdovanojimai

2022-04-25 | LBD, Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, Naujienos

Balandžio 25 d. Nacionalinėje bibliotekoje įvyko iškilmingas 22-osios Lietuvos bibliotekų savaitės (NLBS) „Tvari biblioteka“ atidarymas ir 2021 m. geriausių metų bibliotekininkų apdovanojimo ceremonija.

Šia proga virtualius sveikinimus skaitančiai Lietuvos visuomenei ir bibliotekininkų bendruomenei atsiuntė NLBS globėja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, geriausius metų bibliotekininkus paskelbė ir apdovanojo kultūros ministras Simonas Kairys, virtualius sveikinimus ir padėkas Lietuvos bibliotekininkams už paramą ir pagalbą kovojančiai Ukrainai perdavė šios šalies bibliotekų asociacijos pirmininkė Oksana Brui, ambicingų svajonių ir atkaklumo jas realizuojant linkėjo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, apie bibliotekų misiją ir atsakomybę, kuriant tvarų pasaulį kalbėjo Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) pirmininkė Jolita Steponaitienė.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė pažymima gausiais bibliotekų renginiais visoje Lietuvoje. Šiais metais ji dedikuota tvarumo temai. Tvarumas bibliotekoms reiškia įvairiausių formų veiklas, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai ir gerovei, elgiantis ekonomiškai ir etiškai teisingai.
Renginio vaizdo įrašas:
Share This