Projektas „Misija Knygnešys“ baigiamas – laukite rezultatų

2018 metais LietuP9050925vos bibliotekininkų draugija jau antrą kartą vykdo Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Misija Knygnešys“. Spalio 3 d. vyko paskutinieji filmavimai Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Čia įvyko susitikimas su istoriku Tomu Balkeliu. Projekto kūrybinė komanda jau apsilankė Utenos A. ir M. Miškinių, Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos, Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės, Kupiškio rajono savivaldybės, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosiose bibliotekose. Reportažus apie Knygnešių susitikimus pamatysime per LRT kanalą Plius spalio mėnesį.
Laidų ciklo MISIJA KNYGNEŠYS tikslai yra pristatyti plačiajai visuomenei Lietuvos kaimų ir miestelių bendruomenes, jų raidą ir unikalią kultūrinę aplinką. Į kaimų ir miestelių bibliotekas atvežti ir padovanoti naujausius literatūros leidinius, bei supažindinti su šiuolaikinės Lietuvių literatūros autoriais ir jų kūryba.
Projektu siekiama skatinti domėjimąsi regionuose kuriančiais šviesuoliais, jų indėliu į mūsų kultūrą ir krašto savitumą, pristatyti unikalias regionų kultūrines patirtis, supažindinti su naujausia lietuvių literatūra, paremti regionų bibliotekas naujais leidiniais, atrinktais pagal kūrėjų, rašytojų rekomendacijas. Projektas aktualus tuo, kad siekiama mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo kultūrinio supratimo, skatinti bibliotekas pasirinkti kokybišką ir aktualią literatūrą, ugdyti literatūrinį ir meninį skonį, kad bibliotekinė bendruomenė sulauktų mažiau priekaištų ir kritikos dėl įsigyjamų knygų ir pasirenkamo leidinių repertuaro.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti