Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) konferencija ir generalinė asamblėja

LBD_nariai_2Šių metų rugpjūčio 24–30 d. Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre vyko Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) konferencija ir generalinė asamblėja. Jau 84-oji. Joje dalyvavo daugiau kaip 3500 dalyvių iš 110 pasaulio šalių, surengta 250 atvirų sesijų ir seminarų, kuriuose pristatyta per 600 pranešimų.
Konferencijoje daug kalbėta apie būtinas permainas, visų pirma mąstyme. Ne vieną kartą ir ne iš vienų lūpų skambėjo metafora – „Kai pučia permainų vėjai vieni stato sienas, kiti malūnus“. Permainų reikia visiems ir visur, jų siekia ir IFLA kaip organizacija. Konferencijos dalyviams buvo pristatyta IFLA plėtros veiksmų planas, kurį įgyvendinus 2019 metų rugpjūtį (IFLA generalinėje konferencijoje Atėnuose) bus patvirtinta nauja IFLA strategija 2019-2024 metams, o 2020 metais IFLA nariai balsuos jau už naują IFLA organizaciją. Visos konferencijos metu buvo skiriama daug dėmesio kampanijai „Globali vizija“, Pasaulio bibliotekų žemėlapio (Library Map of the World) kūrimui – priemonėms, kurios didina bibliotekų atstovavimą, matomumą, svarbą kiekviename regione, turi įtakos bibliotekų ateičiai, kuri neišvengiamai susijusi su veiklų transformacija, naujų veiklos modelių ir paslaugų visuomenei kūrimu. Bibliotekos tampa svarbia šalių informacinės ir žinių visuomenės infrastruktūros dalimi ir stipriomis partnerėmis, padedančiomis kurti informuotą, pažangią ir saugią visuomenę.
IFLA tai susitikimų, diskusijų, naujų veiklų pradžios vieta. Kaip bebūtų paradoksalu, bet Kvala Lumpūre įvyko pirmasis Europos šalių asociacijų susitikimas. (Tokius susitikimus reguliariai organizuoja kitų regionų atstovai). Jame IFLA generalinis sekretorius Geraldas Leitneris atkreipė dėmesį, kad Europos šalių IFLA narės sudaro 64% visų narių, todėl Europos šalių bibliotekininkų ir informacijos specialistų patirtys yra labai naudingos, o jų nuomonės ir balsas yra labai svarbūs.
IFLA-2018_logo_basic_239x275Pristatydama Pasaulio bibliotekų žemėlapio kūrimo eigą Asociacijų vadovų sekcijoje IFLA atstovė Kristīne Pabērza akcentavo, kad tokio žemėlapio sukūrimas padės kitiems mus geriau suprasti, mums patiems geriau suprasti ir numatyti bendruomenių perspektyvas, mūsų (bibliotekininkų) papasakotos istorijos padės kitoms bendruomenėms spręsti jų problemas.
Susidomėjimo sulaukė Išrinktosios prezidentės Christines Mackenzie sesija „Dirbkime kartu: bendradarbiavimas ir partnerystė įgyvendinant IFLA viziją“, kurioje būsimoji Prezidentė pristatė savo IFLA viziją.
IFLA generalinėje asamblėjoje palaikymo nesusilaukė septynių šalių asociacijų (daugiausia iš Šiaurės šalių) prieštaravimas dėl individualios narystės mokesčio. Pagrindinis jų argumentas buvo, kad IFLA yra asociacijų organizacija, tačiau dauguma dalyvių pasisakė už tai, kad individualiems nariams mokestį mažinti, taip sudarant galimybę skurdžioms šalims, kurios neturi asociacijų atstovavimo, turėti IFLA narių.
Gavusios Lietuvos kultūros tarybos stipendijas IFLA konferencijoje dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė ir LBD Tarybos narės Sandra Leknickienė ir Airida Samavičienė.

Trumpą reportažą (anglų k.) apie konferenciją galite pamatyti čia: https://vimeo.com/287382799

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti