Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės startas ir 2017 m. geriausiųjų apdovanojimai

foto2Šiandien, balandžio 23-ąją, visose šalies bibliotekose prasideda Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Visoje Lietuvoje bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais ir kitus renginius. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema mums visiems primena, kad „Kartu mes kuriame ateitį“.

Pirmąją šios savaitės dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo šventė.

Tardama sveikinimo žodį Lietuvos Respublikos kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson akcentavo, kad dėl bibliotekininkų bendruomenės atsidavimo, darbštumo ir kūrybingumo Lietuvos bibliotekos modernėja ir juda didžiausiu greičiu į priekį, palyginti su kitomis kultūros sritimis. „Be bibliotekų, kaip modernių, atvirų kultūros institucijų, indėlio neįmanoma įsivaizduoti visaverčio valstybės gyvenimo. Bibliotekų vertė ir vaidmuo yra ir išlieka išskirtinai svarbus. Ir tai yra kertinė ilgalaikio bendruomenės tvarumo sąlyga, kurią akcentuoja pasaulio kultūros formuotojai ir strategai, neseniai pristatę „Globalios vizijos“ ataskaitą“, – dėkodama Lietuvos bibliotekininkų bendruomenei kalbėjo kultūros ministrė.

Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson šventės metu apdovanojo ir įteikė premijas geriausiems 2017 metų šalies bibliotekininkams:

2017 m. geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyriaus vadovei dr. Žibutei Petrauskienei, kuri atsiimdama diplomą, pabrėžė, kad tai visos Vilniaus universiteto bibliotekos įvertinimas, nes tik dėl komandinio darbo buvo pasiekti puikūs rezultatai.

Praėjusių metų geriausio bibliotekos vadovo vardas suteiktas Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro vadovei dr. Linai Šarlauskienei. Laureatė taip pat akcentavo komandinio darbo svarbą ir dėkojo Kauno kolegijos administracijai už galimybę įgyvendinti drąsius ir inovatyvius sprendimus bibliotekoje.

2017 m. geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovei Ingai Mitunevičiūtei, kuri pabrėžė, kad būtent knygos, ir jose slypinti išmintis, jai padėjo sunkiausiais gyvenimo momentais.

2017 m. geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyriaus vadovei dr. Žibutei Petrauskienei. Atsiimdama diplomą, laureatė sakė, kad tai visos Vilniaus universiteto bibliotekos įvertinimas, nes „vienas lauke – ne karys“, ir tik dėl komandinio darbo buvo pasiekti puikūs rezultatai.

Praėjusių metų geriausio bibliotekos vadovo vardas suteiktas Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro vadovei dr. Linai Šarlauskienei. Ji taip pat akcentavo komandinio darbo svarbą ir pasitikėjimo vienas kitu būtinumą.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė sveikinimo kalboje dėkojo Lietuvos bibliotekininkams už meilę profesijai ir darbui bei paskelbė Geriausio 2017 m. LBD skyriaus konkurso nugalėtoją, kuriuo tapo Kauno rajono viešosios bibliotekos LBD skyrius. Laureatui  apdovanojimas bus įteiktas balandžio 26 d. vyksiančioje Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamoje metinėje konferencijoje „Kartu mes kuriame ateitį“.

Kviečiame žiūrėti renginio vaizdo įrašą.

Daugiau informacijos apie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius ieškokite artimiausioje bibliotekoje ir Nacionalinės bibliotekų savaitės Facebook paskyroje.

Iš kairės: Inga Mitunevičiūtė, Žibutė Petrauskienė, Lina Šarlauskienė ir kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson (Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.)

Iš kairės: Inga Mitunevičiūtė, Žibutė Petrauskienė, Lina Šarlauskienė ir kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson (Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.)

LBD Pirmininkė Jolita Steponaitienė (Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.)

LBD Pirmininkė Jolita Steponaitienė (Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.)

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti