Startuoja projektas MISIJA KNYGNEŠYS

Lietuvos bibliotekininkų draugija pradeda įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą MISIJA KNYGNEŠYS.

Laidų ciklo MISIJA KNYGNEŠYS tikslai – pristatyti plačiajai visuomenei Lietuvos kaimų ir miestelių bendruomenes, jų raidą ir unikalią kultūrinę aplinką, į bibliotekas atvežti ir padovanoti literatūros leidinių bei supažindinti su šiuolaikinės Lietuvių literatūros autoriais ir jų kūryba.

Projektu siekiama skatinti domėjimąsi regionuose kuriančiais šviesuoliais, jų indėliu į mūsų kultūrą ir krašto savitumą, pristatyti unikalias regionų kultūrines patirtis, supažindinti su naujausia lietuvių literatūra, paremti regionų bibliotekas naujais leidiniais.

Projekto žanras: kultūrinis – socialinis realybės dienoraštis. Projekto dalyviai – vietos bendruomenės žmonės: mokytoja(-s), vietinio laikraščio darbuotojas(-a), tautodailininkas(-ė), pensininkas(-ė), vietinė literatė (-as), kunigas, jaunimas, bibliotekos darbuotojas(-a), kurie susitiks su „Knygnešiu“): rašytoju (-a), poetu (-e), mokslininku (-e) ar kitos srities specialistu (-e) ir t.t. Lietuvos kaimų ir miestelių bibliotekos tampa formaliu bendruomenių centru, vieta. Čia susirenka įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo, įvairios visuomeninės padėties žmonės, kurie ateina suvienyti savo žinių̨, šviestis, studijuoti, spręsti bendrų problemų̨, todėl bibliotekos dalyvavimas ir aktualinamas šiame projekte ir socialinės realybės dienoraštyje yra labai svarbus.

Įgyvendinant projektą bus sukurtos 7 laidos, kurias rudenį galėsite pamatyti per LRT Kultūros kanalą.

Jau prasidėjo pirmieji filmavimai. Pasvalyje pas kraštiečius lankėsi „Knygnešys“ – poetas Vladas Braziūnas.

Dėkojame Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos kolegoms už pagalbą organizuojant filmavimą.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti