Vyksta registracija į IFLA konferenciją apie multietniškumo iššūkius

virsus

Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (angl. International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) Genealogijos ir lokalinės istorijos sekcija kartu su Azijos ir Okeanijos bei Informacinių technologijų sekcijomis ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutu kviečia dalyvauti rugpjūčio 16–17 d. vyksiančioje IFLA Lydinčiosios konferencijos jungtinėje atvirojoje sesijoje tema: Įvairialypių tapatumų iššūkiai. Multietniškumas genealogijoje, lokalinėje istorijoje ir regioninėje atmintyje: iššūkiai ir galimybės bibliotekoms ir kitoms atminties institucijoms.

Sesijoje bus aptariamos šios temos:

  • istorinės ir kultūrinės atminties išsaugojimas ir skatinimas;
  • ryšių ir supratimo tarp skirtingų regionų ir lokalių bendruomenių rėmimas;
  • bibliotekų, muziejų ir archyvų vaidmuo dalyvaujamuose projektuose, grįstuose įvairių tautų ir skirtingų kartų bendradarbiavimu.

Pirmąją konferencijos dieną vyks seminaras „E-mokymasis: strategijos ir praktikos“. Jame bus pristatomas skaitmeninių medijų vaidmuo bei praktinė nauda mokymosi procesams. Renginys skiriamas bibliotekų specialistams, dėstytojams, kitiems mokymosi procesų vadovams, siekiantiems vystyti savo kompetencijas rengiant internetinius (online) mokymus. Seminaras rengiamas anglų kalba. Jį ves lektoriai Tord Hoivik (Akershus Taikomųjų mokslų universitetas, Oslas) ir Bozena Rasmussen (IFLA Genealogijos ir lokalinės  istorijos sekcijos nuolatinio komiteto pirmininkė). Jiems talkins Vygintas Stancelis (Vilniaus universitetas) ir Mantas Janavičius (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka).

Antrą renginio dieną bus skaitomas Norvegijos lokalinės istorijos instituto parengtas pranešimas „Vikipedijos naudojimas dalinantis genealogijos, lokalinės, šeimų bei verbalinės istorijos ištekliais“. Vėliau vyks pagrindinė pranešimų sesija „Įvairialypių tapatumų iššūkiai. Multietniškumas genealogijoje, lokalinėje istorijoje ir regioninėje atmintyje: iššūkiai ir galimybės bibliotekoms ir kitoms atminties institucijoms“. Į šią sesiją kviečiami pranešėjai iš įvairių šalių, regionų diskutuoti apie jų patirtis vykdant multietninę problematiką aprėpiančius projektus, kraštotyrinę veiklą ir lokalinės istorijos tyrimus.

Renginiai vyks Nacionalinėje bibliotekoje.

Daugiau informacijos apie sesiją: http://konferencijos.lnb.lt/ifla-2017/programa/

Registruotis į sesiją galite čia: http://konferencijos.lnb.lt/ifla-2017/registracija/

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti