Populiariausi šalies bibliotekose – vaikų rašytojai

LATGA_logo

Asociacija LATGA praėjusią savaitę Kultūros ministerijai pateikė autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2016 m. ataskaitą. Remiantis jos duomenimis, tradiciškai buvo sudaryti populiariausių autorių ir knygų dešimtukai. Paaiškėjo, kad praėjusiais metais, kaip ir 2015-aisiais, daugiausiai kartų iš lietuvių autorių skaitytos vaikų ir paauglių rašytojo Vytauto Račicko knygos. Antrąją vietą skaitomiausių bibliotekose lietuvių grožinės literatūros autorių sąraše užėmė populiariosios Kakės Makės nuotykių autorė Lina Žutautė.

Pasak Asociacijos LATGA Kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo poskyrio vadovės Jurgos Bražiūnienės, populiariausių lietuvių ir užsienio grožinės ir mokslinės / dalykinės literatūros autorių bei vertėjų, o taip pat knygų dailininkų ir iliustruotojų dešimtukai sudaryti remiantis 64 bibliotekų, kuriose įdiegta Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema (LIBIS), pateiktais duomenimis.

Augina auditoriją patys

„Reikėtų pabrėžti, kad šie duomenys veikiausiai neatspindi bendrų skaitymo tendencijų – juk nemaža dalis žmonių knygas perka knygynuose. Tačiau drąsiai galime teigti, kad bent jau bibliotekose labiausiai graibstomos vaikams skirtos knygos, nes populiariausiųjų rašytojų sąraše be jau minėtų V. Račicko ir L. Žutautės dar galima rasti Vytautą V. Landsbergį bei Selemoną Paltanavičių, kurie taip pat daugiausiai rašo vaikams. LIBIS duomenimis, visų šių autorių knygos bendrai sudėjus pernai buvo paimtos apie 70 tūkst. kartų, vien V. Račicko knygos paimtos daugiau nei 23 tūkst. kartų. Likusiųjų 6 dešimtuko autorių kūriniai bendrai sudėjus paimti 65 tūkst. kartų“, – LIBIS duomenis apibendrina J. Bražiūnienė.  Išsamiau…

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti