Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitė: nuo orkestro iki milijono

uvb_logo

Balandžio 24–30 dienomis vyko 17-oji  Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema #tuesibiblioteka. „Biblioteka gali ir turi būti tokia, kokios reikia skirtingiems į ją ateinantiems žmonėms“, – skelbė savaitės šūkis, o Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka viliojo įvairiausiais renginiais bei veiklomis.

Poezija

Utenos bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo visus kviesdama garsiniais žemininkų kūrybos skaitymais, skirtais poeto Kazio Bradūno metams. Girdėjosi  žemininkų Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio ir Vytauto Mačernio eilės. Taip pat skaitytojams šiltą ir jaukų vakarą padovanojo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektas „Literatūros ir kino dienos”, kuris kvietė į garsių šalies poetų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų, kūrybos skaitymų vakarą su teatro ir kino aktore Aldona Vilutyte.

Knygos pristatymas

Savo naujausią knygą, romaną „Azuritijos kardinolai“, pristatė, kaip pati pasivadino, kaimynė iš Anykščių rajono, rašytoja Jurga Žąsinaitė. Pristatyme dalyvavo Muzikos ir teatro akademijos teatrologė doc. Šarūnė Trinkūnaitė ir rašytoja, žurnalistė, literatūros tyrinėtoja Gintarė Adomaitytė. Jos liaupsino sodrų autorės tekstą, temos aktualumą, romano meniškumą.

Knygų mugė

Šurmulinga, spalvinga ir gausi Pavasario knygų mugė savo lankytojus kvietė jau ketvirtą kartą.  Šiais metais dalyvavo leidyklos: „Žara“, „Lieparas“, „Gelmės“, „Andrena“, „Raidynėlis“, „Algarvė“, „Terra Publika“, leidykla-spaustuvė „Utenos Indra“, knygynas „Pegasas“ ir „Pypliotyra“. Mugės metu kiekvienas galėjo rasti tai, ko ieškojo, nuo mažiausių skaitytojų iki tų, kurie norėjo sužinoti, kaip užsidirbti milijoną ar išbandyti naujausią receptą.

„Stotelė – biblioteka“

Knygų mugės metu „Utenos radijas“ bibliotekoje pirmą kartą tiesiogiai transliavo bibliotekos radijo laidą „Stotelė – biblioteka“. Jos metu buvo kalbinami įvairiausi svečiai, bibliotekos  skaitytojai ar atsitiktiniai mugės lankytojai. Laidą pradėjo bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, pasveikinusi visus Nacionalinės bibliotekų savaitės proga. Vėliau įdomiais pašnekovais tapo viešųjų ryšių agentūros įkūrėja ir knygų autorė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė, Zarasų viešosios bibliotekos suaugusiųjų teatro „Juodai – baltas“ režisierė Gražina Karlaitė, bibliotekininkė Žydronė Tuzienė, Europe Direct vadovė Sandra Žvirblytė, puodžių karalius Vytautas Valiušis ir žurnalistė Regina Stundienė, kuri džiaugėsi knygų mugės pirkiniais.

Gyva muzika

Jau antri metai iš eilės knygų mugės nuotaiką skaidrina Utenos muzikos mokyklos jaunieji saksofonininkai, kuriuos moko vadovas E. Beinoravičius. Kaip visada pasiklausyti saksofono melodijų ateina labai daug žmonių.

Paskaita apie milijoną

Pirmą kartą bibliotekoje vyko paskaita vaikams apie ekonomiką ir verslą „Kaip uždirbti milijoną?“ pagal  Jūratės Jadkonytės-Petraitienės knygą „Debesėlis, vertas milijono“. Kaip prasmingai praleisti vasarą? Kokia idėja gali uždirbti pinigų? Kokių savybių turi milijonieriai? Į visus šiuos klausimus atsakymus turėjo knygos autorė. „Tai knyga, kuri padės vaikams pažvelgti į verslą kaip į galimybę tobulėti, paskatins kurti ateities planus“, – per paskaitą sakė lektorė ir knygos autorė.

Teatras

Mažųjų lankytojų šiais metais laukė premjera – „Šiukšlyno“ pasakos, kurios idėja – antrinių žaliavų panaudojimas kuriant pasaką, jos personažus ir svarbiausia – mokėjimas tinkamai rūšiuoti. „Įdomiausia buvo tai, kad kiekvienas vaikas matė skirtingus personažus, jų tipus ir charakterius“, – džiaugėsi pasirodymu bibliotekininkės Daiva, Žydronė ir Violeta, sumaniusios tokias pasakas vaikams.

Zarasų viešosios bibliotekos suaugusiųjų teatro „Juodai – baltas“ spektaklis pagal Žano Anujo (Jean Anouilh) pjesę „Orkestras“ nepaliko tuščių kėdžių salėje. Ryški moters linija, nuolatinis balansavimas tarp farso ir dramos kėlė ir juoką, ir vertė susimąstyti. Spektaklio režisierė Gražina Karlaitė džiaugėsi, kad uteniškiams spektaklis labai patiko.

LEGO, žaidimai ir kūrybinės dirbtuvės

Gausų renginių repertuarą dar papildė LEGO robotikos užsiėmimai ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. Vaikai kartu su tėveliais galėjo išbandyti savo konstravimo bei programavimo gebėjimus. O mažųjų literatų klubas „Pasakų ložė“, veikiantis jau visi metai, vaikus kviečia į kūrybines dirbtuves, kurių metu vaikai darė 3D atviruką mamai.

Naujausią žaidimą „Pažink Uteną“ su išmaniąja programėle „Actionbound“ bibliotekos erdvėse pirmieji išbandė Aukštakalnio progimnazijos mokiniai. Žaidimo tikslas – bibliotekos erdvėje, atliekant įvairias užduotis ir atsakant į klausimus, susipažinti su Utenos kraštu bei Uteną garsinančiais žmonėmis.

Loterija ir „Laimės ratas“

Kaip ir kiekvienais metais skaitytojams bibliotekininkai surengė knygų loteriją be pralaimėjimų, kuri labai populiari tarp žaidžiančiųjų, o „Laimės ratą“ siūlė išbandyti bei prizų laimėti Europe Direct vadovė Sandra Žvirblytė.

17-ą kartą rengiamos bibliotekų savaitės, pasak ją organizuojančios Lietuvos bibliotekininkų draugijos, šių metų renginių taikiklyje yra skaitytojas: atkreipti dėmesį, kokie žmonės ateina į biblioteką, ko jie nori, ar viską randa? Tikimasi, kad šiais metais bibliotekai pavyko pažvelgti lankytojų akimis ir pasiūlyti ne tik skaityti, bet ir maloniai praleisti laisvalaikį.

Parengė Dainora Narkūnienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti