Knygų Kalėdos Trakų lopšelyje-darželyje “Obelėlė”

Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotoje socialinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“ aktyviai dalyvavo Trakų lopšelio- darželio bendruomenė: pedagogai, vaikai, tėvai.

Lapkričio 25d. vaikai kartu su auklėtojomis susirinko klausytis Prezidentės Dalios Grybauskaitės sekamos pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“. Vaikai apie akcijos paskelbimą išgirdo tiesiai iš Lietuvos Respublikos Prezidentės, tiesioginės transliacijos metu.

Čia reikėtų pastebėti, kad įstaigos rekonstrukcijos metu buvo gautos naujausios šiuolaikinės technologijos, kurios teikia dar vieną inovatyvią vaikų ugdymo galimybę. Supažindinant vaikus su Prezidentės skelbiama akcija ir buvo pasitelktos įgytos kompiuterinės technologijos.

Nuo akcijos „Knygų Kalėdos“ paskelbimo dienos iki pat Kalėdų lopšelyje- darželyje buvo organizuotas ne vienas renginys skatinantis branginti knygą, dovanoti knygą kitiems. Vaikai gamino knygeles grupėse, namuose kartu su tėvais jas dovanojo vieni kitiems, skaitė draugams. Vaikai turėjo galimybę pabūti ne tik skaitytojais, bet ir knygelių kūrėjais-knygų autoriais.

Šeimos dalyvaudamos akcijoje nupirko ir dovanojo naujas knygas vaikų grupių bibliotekėlėms. Dalį šeimų dovanotų knygų buvo nuspręsta padovanoti Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriui. Gruodžio 23d. lopšelio- darželio ugdytiniai, kartu su pedagogais, nuvykę į biblioteką įteikė pačią prasmingiausią savo gyvenime dovaną- Knygą. Vaikų išvyką į biblioteką organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Degutienė bei priešmokyklinio ugdymo pedagogės Birutė Monkevič ir Rasa Juknevičienė, bibliotekoje lankėsi priešmokyklinių grupių „Drugelis“ ir „Paukštelis“ vaikai; ikimokyklinės grupės „Žiedelis“ vaikai kartu su auklėtoja Lina Jancevičiūte ir muzikos mokytoja Rimante Žuolyte. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dalia Bagdžiuvienė ir vyr. bibliotekininkė Regina Buckiūnienė vaikus pradžiugino V. Lansbergio pasakos „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ inscenizacija.

Dalyvavimas akcijoje tai tąsa gražaus lopšelio- darželio ir bibliotekos bendradarbiavimo. „Knygų Kalėdų“ dėka pasėjome vaikų širdelėse gerumo daigelį, pradžiuginom vieni kitus dovanodami, bei gaudami dovanų knygą, ugdėme vaiką kaip aktyvų, savarankišką skaitytoją.

Trakų lopšelio- darželio „Obelėlė“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Aldona Degutienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti