Dar viena pažintis su Galina Dauguvietyte Kupiškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Skaitytojai seniai pamėgo biografines knygas apie režisierę, įstabią asmenybę Galiną Dauguvietytę, todėl balandžio 25-ąją, antrąją Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, į susitikimą su žurnaliste Inga Liutkevičiene ir jos knygos „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“ pristatymą viešojoje bibliotekoje susirinko nemažas būrelis kupiškėnų.

Renginys prasidėjo Galinos Dauguvietytės balso įrašu: „…save matau lyg miglose, lyg kitą žmogų“. Taip apie savo gyvenimą kalbėjo režisierė. Pradžioje parodytas trumpas nuotraukų filmas iš jos vaikystės, paauglystės, Dauguviečių sodybos.

Inga Liutkevičienė pristato knygą „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“

Inga Liutkevičienė pristato knygą „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“

„Atėjote dar kartą susitikti su nuostabiąja, charizmatiškąja Galina Dauguvietyte, todėl praleiskime laiką linksmai“,– į susirinkusiuosius kreipėsi knygos autorė. Ji prisipažino, kad šis susitikimas jau bene 50-as, nes žmonės, skaitę pirmąsias tris knygas (Perpetuum mobile, 2002; Post scriptum, 2006, 2007; Dialogai su savimi, 2010), ilgisi šios nestandartinės asmenybės, nori apie ją daugiau sužinoti. I. Liutkevičienė prisipažino, kad ilgametė jos draugystės su Galina istorija, nepaisant beveik 40 metų amžiaus skirtumo, yra nuostabi gyvenimo patirtis. Autorė turėjo du tikslus – aprašyti niekam nematytą Galinos asmenybės pusę ir užkamšyti jos pačios biografijos bei visos Dauguviečių šeimos istorijos spragas. Ši 4-oji knyga apie G. Dauguvietytę yra tikra biografija: žurnalistė rašo apie tokią Galiną, kokią pažinojo per penkiolika judviejų pažinties metų. Pastarąja knyga norėta parodyti, kad režisierė buvo tik žmogus: su savo ydomis, klaidomis, ji taip pat mylėjo, liūdėjo, pyko ar pavydėjo kaip ir mes visi.

Inga Liutkevičienė trumpai papasakojo ir kitų savo knygų atsiradimo istorijas, pvz., knygą „Alma“, kurią parašė prezidento V. Adamkaus žmonos 80-mečiui, prisipažino, kad yra parašiusi knygą apie chorą „Ąžuoliukas“, taip pat apie garsų kineziterapeutą Samuelį Tacą.

Viešniai įteikta kupiškėnės Eugenijos Urbonienės tarmiškų tekstų knyga „Užupečkio paveikslaliai“.

Parengė Janina Širvinskienė
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotrauka Reginos Vilčinskienės

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti