Šeimos diena Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje

Balandžio 30-ąją, paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, bibliotekoje rinkosi šeimos. Įvairiose edukacinėse veiklose dalyvavo keli šimtai mamų ir tėčių su vaikais, močiučių su anūkais. Dauguma jų jau yra ne kartą yra lankęsi bibliotekoje, o kitiems tai buvo netikėtas kitokios bibliotekos atradimas.

Šeimos dienos dalyviai žaidė orientavimosi žaidimą „Atrask biblioteką“, ieškojo žemėlapyje pažymėtų erdvių, į kurias skaitytojai paprastai neįleidžiami. Pabuvoję jose ir išklausę bibliotekininkų pasakojimus, nuoširdžiai stebėjosi. „Lankiausi šioje bibliotekoje gal prieš 20 metų, todėl nustebau pamatęs, kaip viskas čia pasikeitę“, – sakė Gabrielių ir Teodorą į biblioteką atvedęs tėtis. Orientavimosi žaidimo organizatoriai siekė ne tik nustebinti, bet ir parodyti žmonėms iš arčiau šiuolaikinę biblioteką. Su ja susipažinusieji buvo apdovanoti skaitymo pagalvėlėmis.

Šeimos dienos dalyviai uoliai įsitraukė į kūrybines veiklas. Kartu su komiksų meistru R. Šulskiu kūrė komiksus, su mokytoju J. Pipiru mokėsi groti gitara, su bibliotekininkėmis kūrė savo šeimos nuotraukų fotokoliažus.

Populiariausia veikla buvo EBRU – tapybos ant vandens edukacinis užsiėmimas. Ją išbandė turbūt visi lankytojai. Pasak užsiėmimo vadovės, EBRU menas yra senas, atsiradęs prieš 500 metų, o Lietuvoje atrastas tik prieš 16 metų. EBRU menui naudojamas jūros dumbliais sutirštintas vanduo. Vandens paviršiuje formuojamas norimas piešinys, kuris gali būti perkeltas ant popieriaus, keramikos, medžio, audinio ir kitų paviršių. Tad užsiėmimo dalyviai pasigamino autentiškų knygų skirtukų, atvirukų. Be to, jie visi atsipalaidavo tapydami – juk ši meno rūšis yra savotiška terapija.

Vaikų literatūros skyriuje vos tilpo visi norintys pamatyti šunį Kivį ir paklausyti jo šeimininkės Aušros. Renginio „Mokykimės kalbėti šuniškai“ vedėja Aušra mokė, kaip atpažinti šuns kūno kalbą, kaip teisingai bendrauti su šunimis. Aušra apibūdino ramaus, kviečiančio žaisti, išsigandusio, pikto ir neramaus šuns gestus. Vaikus ypač nudžiugino Kivis – sertifikuotas šuo, galintis dirbti ligoninėse ir su vaikais. Jis pasižymėjo geromis manieromis. Kol šeimininkė dalijosi šuns dresavimo patirtimi, Kivis ramiai gulėjo prie jos kojų, o paprašytas atliko keletą triukų ir pelnė visų prielankumą. „Labai šauni pamokėlė. Mes namuose taip pat turime šuniuką, dabar geriau suprasime, ką jis nori mums pasakyti“, – sakė mama Inga, stebėjusi Kivio pasirodymą su sūnumi Viliumi.

Šią dieną mokymų klasėje vyko renginys „Virtualioji realybė šeimoms. Pasakų skaitymas ir vizualizacija“. Prisijungę prie internetinio tinklalapio, vaikai ir tėvai kūrė virtualią aplinką „Cospaces“ programa. Bibliotekos kino salėje buvo rodomi filmai, Jaunimo erdvėje ir Amerikos skaitykloje buvo galima pažaisti Xbox‘ą ir stalo žaidimų, apžiūrėti ypatingas knygas vaikams Vaikų literatūros skyriuje.

Šeimos diena bibliotekoje šiais metais yra pirmoji, bet ne paskutinė. Lankytojai dar ne kartą bus kviečiami ateiti su šeima į įdomius edukacinius užsiėmimus.

 

Parengė: Laima Juzulėnienė ir Rasa Gelžinytė
Nuotraukos: Rasos Gelžinytės

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti