Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje

Yra vietų, kuriose kaip niekur kitur aiškiai jauti savo būties laikinumą, savo pažinimo ribotumą, o kartu – žmonijos sukauptos patirties gelmes ir svaiginančią pasaulio įvairovę. Viena iš tokių vietų – biblioteka. Čia visada žengi žinodamas – neaprėpsi, neįveiksi, atsiplėši tik mažą skiautelę iš beribio ir margo informacijos audinio. Ir dėl jų, tų skiautelių, čia vis grįši ir grįši.

Rita Urnėžiūtė
žurnalo „Gimtoji kalba“ vyr. redaktorė

 

Linksmai šurmuliuodami 2017 metų balandžio 26 dieną kuršėniškiai rinkosi į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vykstančią popietę „Bibliotekos vizija bendruomenės akimis“. Visi skubėjo pasveikinti  bibliotekos darbuotojų ir skaitytojų Nacionalinės bibliotekų savaitės proga.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė  pasveikino bibliotekos globėjos Rimos Baškienės ir savo vardu bibliotekos bendruomenę, padovanojo knygą, mielai sutiko prisidėti prie vykdomų projektų, pasidžiaugė aktyviais ir geranoriškais  kuršėniškiais.

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro muzikos grupės „Neto“ (vadovė – Nerilė Bernotienė) atlikėjai žavingai, jaunatviškai sudainavo  dvi romantiškas dainas.

Bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė padėkojo bibliotekos bičiuliams už aktyvų  bendradarbiavimą ir pagalbą, apžvelgė nuveiktus darbus, pakvietė dalyvauti gausiuose 2017 metų renginiuose.

Vyresnioji bibliotekininkė, tautodailininkė Asta Urbelienė, daug metų džiuginanti savo unikaliais rankdarbiais, kvietė kuršėniškius į planuojamus edukacinius užsiėmimus ir Tautinio kostiumo metams skirtas akcijas.

Vyriausioji bibliotekinė Vida Ragauskienė supažindino su Šiaulių rajono Jaunimo reikalų tarybos iš dalies finansuotais  projektais „Petankė pasirinko Kuršėnus“ ir „Nežiopsok, kas dar liko užfiksuok! II etapas“.

Istorijos mokytojas, Metų kuršėniškis 2016 Rolandas Tamošaitis pavedžiojo popietės dalyvius, jaunuosius projekto vykdytojus po Kuršėnų gatveles, parkus, kiemus, piliakalnius. Pamokė, kaip tinkamai fotografuoti, užrašyti prisiminimus, pasiryžo nuvežti prie tolimesnių objektų.

Mokytojas netgi parodė, kaip žaisti Petankės žaidimą, maloniai pažadėjo visokeriopai prisidėti prie vykdomų veiklų.

Popietės dalyviai savo žinias apie Kuršėnus pasitikrino dalyvaudami viktorinoje „Tai matau kasdien mieste“. Laimėti prizai pralinksmino istorijos žinovus, sutikusius noriai skaityti bibliotekoje, dalyvauti projektinėse veiklose.

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti