12-asis Latvijos bibliotekininkų kongresas

2017 m. balandžio 24 d. Rygoje (Latvija), Latvijos Nacionalinėje bibliotekoje vyko 12-asis šalies bibliotekininkų kongresas. Kongresą organizavo Latvijos bibliotekininkų draugija. Draugijos pirmininkas Uldis Zarinš pakvietė kongrese dalyvauti Lietuvos bibliotekininkų draugijos  (LBD) atstovus. LBD kongrese atstovavo tarybos narės Airida Samavičienė ir Simona Žilienė. Pasveikinome kolegas ir brolius latvius – perdavėme nuoširdžius LBD pirmininkės Jolitos Steponaitienės sveikinimus Latvijos bibliotekininkų draugijai ir kongreso dalyviams, bei pristatėme pranešimus: „2016-ieji – Bibliotekų metai Lietuvoje” (Airida Samavičienė), „Kultūros specialistų darbo užmokesčio situacija Lietuvoje” (Simona Žilienė).

12-ajame Latvijos bibliotekininkų kongrese buvo kalbama apie tai, kaip Latvijos bibliotekų tinklas atitinka visuomenės poreikius, ypač šalies regionuose. Ne paslaptis, kad daugelyje miestų, biblioteka ne tik atlieka savo pagrindines funkcijas, bet taip pat yra kultūros ir socialinis centras, kuris papildo ir atlieka valstybės, vietos ir privataus sektoriaus paslaugas. Kur prasideda ir kur baigiasi  bibliotekos veikla, kaip neprarasti savo unikalumo, kaip išmatuoti bibliotekos socialinį vaidmenį ir indėlį į ekonomiką – šiais ir kitais klausimais buvo kviečiami diskutuoti kongreso dalyviai.

Kongresas vyko ir kaip Latvijos Nacionalinės bibliotekų savaitės uždarymo renginys, jo metu buvo renkama nauja Latvijos bibliotekininkų draugijos taryba.

Džiaugiamės, kad Lietuvos ir Latvijos bibliotekininkų bendradarbiavimas stiprėja, linkime sėkmės darbe naujajai Latvijos bibliotekininkų draugijos tarybai ir lauksime naujų susitikimų.

  Simona Žilienė,
LBD tarybos narė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti