Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojami nacionalinės bibliotekos savaitės renginiai

Balandžio 26-ąją, trečiąją Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną, organizuota renginių jaunimui. Dienos pradžioje Amerikos skaityklos koordinatorė Roma Baristaitė viešėjo Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje, kur susitiko su Pakruojo gimnazijų mokiniais ir mokytojais. Popietę Šiaulių miesto jaunimas rinkosi bibliotekoje – čia antrą kartą organizuotos protų kovos gimnazistams „Ant liežuvio galo…“

Amerikos skaityklos išvyka į Pakruojį

Amerikos skaitykla, bendradarbiaudama su JAV ambasada Lietuvoje, taip pat su Šiaulių regiono miestų savivaldybėmis, švietimo ir kultūros institucijomis, inicijuoja ir įgyvendina įvairius projektus jaunimui. Tradicija tapo organizuoti anglų kalbos bei integruotas pamokas.

Šį kartą parodomoji netradicinė anglų kalbos pamoka vesta Pakruojo miesto moksleiviams. Pamokos dalyviai mokėsi anglų kalbos žaisdami pažintinius (apie Ameriką) bei lavinamuosius (anglų kalbos gramatika) stalo žaidimus, dalyvaudami viktorinoje. Pamoką stebėjo rajono anglų kalbos mokytojai. Susitikimo pabaigoje aptartos galimybės bendradarbiauti su šio rajono švietimo įstaigomis siekiant gilinti moksleivių anglų kalbos žinias bei plėsti jų pažintį su JAV.

Renginio dalyviams viešnagės metu buvo pristatyta Amerikos skaityklos ir Amerikos centro (JAV ambasada Vilniuje) bendrai parengta keliaujanti leidinių anglų kalba kolekcija.

Protų kovose lygių nebuvo Didždvario jaunimui

Bibliotekos organizuotose protų kovose „Ant liežuvio galo…“ jėgas išmėgino 7 Šiaulių miesto gimnazistų komandos. Geriausiai sekėsi Didždvario gimnazijos komandai „Taikomoji erudicija“, kita šios mokyklos komanda „USS Potato“ buvo trečia, o antrą vietą iškovojo Lieporių gimnazistai, susibūrę į komandą „Ačiū su ų nosine“. Nugalėtojai buvo apdovanoti JAV ambasados Lietuvoje įsteigtais prizais.

Žaidimą sudarė 4 turai po 10 įvairių klausimų, tarp kurių buvo ir klausimų apie JAV. Gimnazistai daug žinojo apie Ameriką, net ką JAV 1867 m. nusipirko iš Rusijos už 7,2 mln. dolerių ir ką prancūzai padovanojo JAV nepriklausomybės šimtmečio proga, taip pat lengvai suprato, kuri Lietuvos leidykla sieja didžiausią JAV miestą ir verslo magnatą Stivą Džobsą.

„Mokiniai, nors ir nelaimėjo prizinės vietos, džiaugėsi turiningai praleidę laiką, sužinojo įdomių dalykų. Ir žada dalyvauti kituose tokiuose žaidimuose“,– mintimis dalijosi Stasio Šalkauskio gimnazijos muzikos mokytoja Vaiva Malinauskaitė, atlydėjusi komandą „Jis ir jos“.

Viktorinoje taip pat dalyvavo Juliaus Janonio, „Romuvos“ gimnazijų komandos ir jungtinė Stasio Šalkauskio, Simono Daukanto ir Didždvario gimnazijų komanda.

Išmanioji literatūrinė viktorina

Bibliotekos jaunieji lankytojai šią ir kitomis dienomis buvo kviečiami dalyvauti išmaniojoje literatūrinėje viktorinoje, kurią organizuoja Paulina Sprindžiukaitė. Tai viena smagiausių, jaunimą įtraukiančių veiklų. Žaisdami vaikai gali pasitikrinti ne tik literatūros, bet ir technologijų žinias.

 

Išmaniosios literatūrinės viktorinos žaidėjos

Išmaniosios literatūrinės viktorinos žaidėjos

Parengė L. Juzulėnienė
Nuotraukos I. Slonksnytės

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti