Atversta vaikystės knyga

Balandžio 26 d. Akmenės r. savivaldybės viešoji biblioteka jaunuosius skaitytojus, bibliotekų darbuotojus pakvietė į seminarą „Atversta vaikystės knyga“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai ir Nacionalinei bibliotekų savaitei, kurios šūkis „Tu esi biblioteka“. Seminare dalyvavo vaikų rašytoja Neringa Vaitkutė. Rašytoja yra mokytoja, dėsto biologijos mokslus gimnazijoje. Autorė yra išleidusi šias knygas: „Titnago plunksna“, „Vaivorykštės arkos“ (2013 m.), „Tamsa, kuri prabudo“ (2014 m.), „Šnabždesiai bedugnėje“ (2015 m.), „Miestas be bedugnės“ (2015 m.), „Devynetas tamsos nešėjų“ (2016 m.).

Seminaro organizatorė ir vedėja, bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė paskaitė ištrauką iš knygos „Devynetas tamsos nešėjų“.

Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Skaitytojas ir vaikiška knyga“, skirta rašytojos Neringos Vaitkutės kūrybai. Spaudinių parodoje buvo eksponuojamos rašytojos knygos, kūriniai iš vaikų žurnalo „Laimiukas“: „Pasiutėlių  akademijos bibliotekos kupolas“, „Neatrastų žemių stebuklai“, „Sidabrinis mėnesienos tiltas“, „Didžioji mažytės snaigės kelionė“ ir kt.

Vaikų literatūros skyriaus specialistė, poetė  A. Gerulskienė paskaitė savo kūrybos eilėraštį, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Į seminarą bibliotekoje atvyko jaunųjų skaitytojų iš Vaikų literatūros skyriaus, Sablauskių, Kalniškių, Jučių, Kivylių, Kruopių, Pakalniškių kaimų bibliotekų-filialų.

Rašytoja Neringa Vaitkutė vaizdingai papasakojo vaikams apie save, knygų bei scenarijų rašymą, mokytojos darbą, vadovavimą teatro studijai, apie ateityje planuojamas išleisti knygas, atsakinėjo į jaunųjų skaitytojų klausimus, pasidžiaugė Akmenės krašto jaunųjų skaitytojų žiniomis, smalsumu.

Į vaikų užduotą klausimą, kuo ji svajojo būti užaugusi, rašytoja atsakė: „Svajojau būti rašytoja, kosmonaute, skraidančios lėkštės pilote, keliautoja“. Gal dėl to pirmas rašytojos kūrinys buvo išspausdintas 2006 m. „Lietuvos fantastikos rinktinėje“. Jaunuosius skaitytojus rašytoja ragino skaityti grožinę, fantastinę literatūrą, enciklopedines knygas.

 

Informacija: Z. Sinkevičienės,
Akmenės r. sav. viešosios bibliotekos direktorės

Nuotraukos: D. Markulienės

 

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti