Šilalėje pradėta Nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 24 d. Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko rašytojos Loretos Jastramskienės knygų „Įpėdiniai“ ir „Bilietas į Grįžulo Ratus“ pristatymas. Šiuo renginiu Šilalėje atidaryta Nacionalinė bibliotekų savaitė.

Į renginį atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Stasys Šedbaras, Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, taip pat Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo atstovai, svečiai iš Tauragės.

Knygų pristatyme dalyvavo autorė L. Jastramskienė. Ji supažindino su leidinių turiniu, papasakojo apie savo kūrybą, įkvėpimą rašyti ir keliones, kuriose gimsta novelės ir apsakymai.

Novelių romaną „Įpėdiniai“ autorė kūrė trylika vasarų per atostogas keliaudama po Austriją, stebėdama ir pažindama Austrijos žmones, jų tradicijas ir kultūrą. Tai netradicinis prozininkės novelių romanas apie mįslingą žmogaus prigimtį, sudėtingus charakterius ir nenuspėjamus likimo vingius, kurie skleidžiasi išskirtinėje didingų Alpių aplinkoje.

Naujausia autorės knyga „Bilietas į Grįžulo Ratus“ – tai esė apie dvylika pasaulio rašytojų: Guy de Maupassant’ą, Oskarą Milašių, Jeaną-Jacques’ą Rousseau, Charles’į Baudelaire’ą, Antaną Šileiką, Imbi Paju, Erichą Mariją Remarque’ą, Dagą Solstadą, Samuelį Shemą, Kristijoną Donelaitį, Marleną Haushoferį, Stefaną Zweigą.

Susitikimo metu autorė rodė skaidres, kuriose įamžintos Austrijos vietovės, susijusios su abiejų knygų personažais ir veiksmo vietomis.

Pristatymo pabaigoje Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė padėkojo už Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymą, įspūdingą knygų pristatymą, puikų intelektualų vakarą bibliotekos lankytojams.

Susitikime su rašytoja L. Jastramskiene

R. Norvilienės nuotr.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti