Sveikiname geriausiuosius 2016 m. bibliotekininkus!

Balandžio 24 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo ceremonija, kurioje Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apdovanojo geriausius 2016 m. šalies bibliotekininkus.

Geriausieji 2016 m. bibliotekininkai

Geriausiu 2016 m. bibliotekininku pripažintas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginės plėtros departamento direktorius Eugenijus Stratilatovas už profesionalumą ir išskirtinį indėlį didinant šalies bibliotekų pažangą, gerinant inovacijų aplinką, skatinant naujovių kūrimą bei diegimą bibliotekų sektoriuje.

Geriausio praėjusių metų bibliotekos vadovo vardas suteiktas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Žilinskienei už profesionalią veiklą įgyvendinant kūrybingumą ir bendruomeniškumą skatinančius kultūrinius bei edukacinius projektus, plečiant naujas paslaugas vartotojams, skleidžiant gerąją patirtį Lietuvoje ir užsienyje.

2016 m. geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro vadovei Editai Urbonavičienei už aktyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, sėkmingą bibliotekų atstovavimą ir bibliotekų veiklų viešinimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, inovatyvių paslaugų, naujų darbo metodų diegimą bei plėtojimą.

Laureatai apdovanojimus priėmė tiesiai iš visus renginio dalyvius pasveikinusios kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson rankų. Jiems skirtos Kultūros ministerijos premijos. Geriausių bibliotekininkų vardai bibliotekų specialistams suteikiami už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius laimėjimus per praėjusius metus.

2017_NBS_atidarymas

Iš kairės: Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson, Šiaulių m. savivaldybės VB direktorė Irena Žilinskienė, 
Kauno apskrities VB Strateginės plėtros ir inovacijų centro vadovė Edita Urbonavičienė ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė, LNB Informacijos išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė

Iš viso 2017 m. kovo pabaigoje paskelbtam konkursui buvo gauta 18 paraiškų suteikti geriausio metų bibliotekininko vardą: 8 paraiškos – dėl 2016 m. geriausio bibliotekininko vardo, 4 ‒ 2016 m. geriausio jaunojo bibliotekininko vardo ir 6 ‒ dėl 2016 m. geriausio bibliotekos vadovo vardo. Pateiktas paraiškas išnagrinėjo Lietuvos bibliotekų taryba, kuri pagal Lietuvos Respublikos bibliotekų įstatymą atlieka konsultanto ir eksperto funkcijas formuodama ir įgyvendindama bibliotekų politiką šalyje.

Šventės dalyvius pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Jis padėkojo šalies bibliotekininkams už kruopštų darbą visuomenės ir valstybės labui. Atidarymą kalbomis palydėjo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys, Kultūros komiteto narys Stasys Tumėnas ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė.

Renginio vedėjas žurnalistas Richardas Jonaitis susirinkusiems Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės organizatoriams ir dalyviams perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą.

„Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis – „Tu esi biblioteka“ – simboliškai primena apie kiekvieno iš Jūsų talentus, pomėgius, sukauptas žinias. Tai – proga atsigręžti į savo kolegas, skaitytojus ar net visai nepažįstamus žmones ir atrasti juose tai, kas domina, stebina, jaudina. Bendraukime su kitais, remdamiesi pagarbos principu, mokėkime išklausyti visas istorijas, net jei jos prasideda ne taip įdomiai, kaip norėtume. Juk knygose, verčiant puslapį po puslapio, istorija tampa tik įdomesnė. Tereikia šiek tiek dėmesio ir kantrybės. Šios savybės ypač svarbios šiandien, kai skaudžios nelaimės ir socialinė atskirtis atsiranda dėl abejingumo kitam. Jūs esate bibliotekos dvasia – kuriate ją savo rūpesčiu, darbu, atviromis širdimis ir dideliu noru skaityti. Linkiu, kad šią savaitę jums nepritrūktų noro pažinti ir tobulėti, nes kartu su jumis keičiasi ir Lietuvos bibliotekos“, – pajusti ir įgyvendinti Bibliotekų savaitės šūkį kviečia valstybės vadovė.

Išsamiau… (LNB informacija)

Renginio vaizdo įrašas

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti