Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius

LAB_logo

17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

2017 m. balandžio 24–30 d.

Šių metų 17-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis – TU ESI BIBLIOTEKA! Kokie žmonės ateina į biblioteką? Ko jie tikisi? Kuo domisi? Istorija, literatūra, mada, o gal politika? Lietuvos aklųjų biblioteka įsiliedama į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius kviečia į renginių programą NUO MADOS IKI… POLITIKOS.

Balandžio 24 d. 10:00 val.

Kūrybinės dirbtuvės 1–4 klasių moksleiviams „Sukurk atviruką nematančiam draugui“.

Regintys vaikai, paaugliai ir suaugę žmonės – visi patiriame neapsakomą malonumą žiūrėdami įvairius paveikslus, žurnalų, knygų iliustracijas ar reklaminius plakatus gatvėse. Neregiai susipažįsta su iliustracijomis liesdami jas pirštais, kitaip sakant – „mato rankomis“. Todėl reljefiniai piešiniai regos negalią turintiems žmonėms – geriausias būdas pažinti pasaulį.

Kūrybinių dirbtuvių metu supažindinsime su neregiams kuriamų iliustracijų savitumais ir sukursime paveikslėlį ar atviruką nematančiam draugui.

Visos priemonės bus suteiktos.

Balandžio 25 d. 10:00 val.

Edukacinis užsiėmimas 5–7 klasių moksleiviams „Užrašyk savo svajonę Brailio raštu“.

Ar žinote, kad Brailio rašto pradžia tai „Naktinis rašymas“, kuris buvo sukurtas Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto nurodymu maždaug 1800 m. Imperatorius siekė, kad kariškiai tyliai, nedegdami šviesos galėtų naktį perskaityti karo vadų įsakymus.

Edukacinio užsiėmimo metu išgirsite ir daugiau įdomių faktų apie Brailio rašto istoriją. Patys galėsite užrašyti norimą tekstą Brailio raštu.

Visos priemonės bus suteiktos.

Balandžio 26 d. 17:30 val.

Susitikimas ir diskusija „Nuo socialinių įmonių Lietuvoje iki F. Fukuyamos įžvalgų apie rinkos ekonomiką“ su ekonomikos ir finansų eksperte, LR Seimo nare Ingrida Šimonyte.

Lietuvoje rengiamas naujas socialinių įmonių įstatymas. Daugelis ekonomistų ir politikų pripažįsta, kad senasis įstatymas turėjo spragų. Koks turėtų būti naujasis įstatymas ir ar socialinės įmonės randa vietą Lietuvos ekonominiame gyvenime?

Laisvosios rinkos šalininkai teigia, kad laisvoji rinka pati randa geriausius sprendimus. Deja, paskutinė ekonominė ir finansų krizė parodė, kad taip atsitinka ne visada. Žinomas amerikiečių ekonomistas ir politologas Francis Fukuyama savo knygoje „Istorijos pabaiga“ kalba apie tai, kad kartais laisvai rinkai reikalingas ir reguliavimas.

Kas bendra tarp socialinių įmonių ir F. Fukuyamos įžvalgų?

Balandžio 27 d. 16:00 val.

„Naujausio Metų žurnalo numerio sutikimas Lietuvos aklųjų bibliotekoje“.

Renginį ves žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius Antanas Šimkus.

Balandžio mėnesio žurnalo numerį pristatys ir į susirinkusiųjų klausimus atsakys žurnalo autoriai. Susitikime dalyvaus kunigas Julius Sasnauskas, poetas Tadas Žvirinskis, rašytojas Algimantas Čekuolis, literatūros kritikė Jūratė Sprindytė.

 Balandžio 28 d. 16:00 val.

„Nevizualios vertės. Kaip patirti mados pasaulį ne regėjimo, bet kitais pojūčiais?“

Pristatymo ir diskusijos autorė – mados dizainerė, VDA magistrantė Rugilė Gumuliauskaitė.

Pristatymą moderuos „Naujojo teatro“ aktorė, radijo laidos „Aklas pasimatymas“ vedėja Irma Jokštytė.

Žmogaus kūno beveik nematome be drabužio. Drabužis ir kūnas yra glaudžiai susiję. Drabužiai atlieka labai svarbų vaidmenį kuriant tapatumą. Juk drabužis – tai dalis tapatybės ir sąveikos su kitais. Šiuo metu mados produktai yra sukurti remiantis tik regėjimo patirtimi. O kaip kurti madą, kurią būtų galima pastebėti „anapus vizualinių dirgiklių“? Kaip pamatyti, suvokti drabužį ne regos, bet kitais pojūčiais? Kas aš esu, jei nematau savęs? Šie klausimai svarbūs ir aktualūs šiandienos vaizdų pasaulyje. Bus pristatomi drabužiai su tekstūriniais elementais ir integruotomis etiketėmis, kurios teikia informaciją apie gaminį. Taip pat demonstruojamos liečiamosios knygos su drabužių modelių eskizais, kuriuos liesdami neregiai turi galimybę susipažinti su mados dizaino objektais.

 Informacija apie renginius:

Lietuvos aklųjų bibliotekos administratorė
Milda Lipavičiūtė
El. paštas m.lipaviciute@labiblioteka.lt
Tel. (8 5) 215 0611

Pasidalinkite:

Veinas atsakymas į Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius

  1. Pingback: 17-os Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai | Lietuvos Bibliotekininkų Draugija

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti