Knygų dovanota daugiau

Knygų kelionė nenutrūksta per visą žmogaus gyvenimą. Tai lyg amžinieji mainai tarp kūrėjų, leidėjų ir kritikų,  tarp skaitytojų, knygynų ir bibliotekų. Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“  kasmet šią knygų kelionę paverčia švente, kurioje  su laukimo džiaugsmu dalyvauja ir Molėtų viešoji biblioteka.

Jei 2015 metų „Knygų Kalėdų“ akcija molėtiškiams buvo  dosni knygomis, gauta 558 knygos, tai 2016 m. dar dosnesnė –  575. Įdomu tai, kad Molėtų viešoji biblioteka  gavo tiek pat, kiek ir užpernai – 107 knygas. Daugiausia dovanotojų turėjo taip pat viešoji biblioteka – 21. Tarp kaimo bibliotekų daugiausia dovanotojų buvo Dubingių (17) ir  Suginčių (14) bei Joniškio (11) ir Giedraičių (11) bibliotekose. Tačiau dovanotų knygų skaičius nebūtinai buvo didesnis ten, kur daugiau dovanotojų. Dubingių biblioteka gavo 77 knygas, Videniškių – 62 ( 9 dovanotojai), Bijutiškio – 56 (7 dovanotojai), Joniškio – 51  knygą. Arnionių, Dubingių ir Inturkės bibliotekoms knygų padovanojo ir organizacijos.

„Knygų Kalėdų“ akcijos metu Molėtų viešojoje bibliotekoje buvo surengta 40 renginių, pristatančių šią akciją.  Daugiausia – Vaikų literatūros skyriuje ir Abonemente bei Suginčių bibliotekoje. O šįmet  nauja buvo tai, jog eglučių miestelyje, greta pagrindinės miesto eglės, Molėtų viešoji biblioteka taip pat turėjo savo eglutę, papuoštą šių metų akcijos “Knygų Kalėdos“ skirtukais bei pelėdžiukais, simbolizuojančiais išmintį, kurios didžioji dauguma slypi knygose. Taip pat Jaunimo aikštėje, nuo pat Eglės įžiebimo šventės iki Trijų Karalių apsilankymo, Molėtų viešoji biblioteka buvo įrengusi „Lauko bibliotekėlę“, kur  visi norintieji galėjo įdėti naujų knygų bibliotekai arba pasidalinti jau perskaitytomis.

Tarp dovanojusių knygas šįkart išskirti būtų galima seniūnus, mokytojus ir bibliotekininkes bei  vieną pirmųjų, prisidėjusių prie akcijos ir padovanojusių knygų Molėtų ir Bijutiškio bibliotekoms  – LR Seimo narį Petrą Čimbarą. Taip pat  džiugu, kad pernai  užsimezgusi draugystė su Airijos ambasadoriumi nenutrūko ir šįmet. David Nooanan Dubingių bibliotekai padovanojo 19 šventiškai įrištų knygų, apsilankęs joje kartu su šeima.

Įdomu dar ir tai, kad Molėtų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui knygų padovanojo taip pat vaikai: Gustė Kavaliūnaitė ir Austėja Černovaitė – 3 klasės. mokinės bei Karolis Čirba – 7 klasės mokinys.

Akcija „Knygų Kalėdos“, padovanojusi daugiau nei pusę tūkstančio knygų Molėtų viešajai bibliotekai, simboliškai užbaigė Bibliotekų metus ir atvėrė mūsų bibliotekos jubiliejinių  metų vartus.

Jolanta Matkevičienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti