Į Lietuvos bibliotekas bandyta prakišti propagandinių knygų apie Josifą Staliną

Prieš kelis mėnesius Lietuvos knygynai iš prekybos išėmė Kremliaus propagandisto Nikolajaus Starikovo knygą, teisinančią sovietų diktatoriaus Josifo Stalino nusikaltimus. Tačiau istorija tuo nesibaigė. Praėjusią savaitę viešosios bibliotekos sulaukė intriguojančio pasiūlymo nemokamai gauti rusų autorių kūrinių, o tarp jų – ir N. Starikovo knygų.

„Artėjant Šv. Kalėdoms asociacija „Dr. Sinelnikovo draugų klubas Baltosios Gulbės“ ir leidykla „Baltosios gulbės“ norėtų paremti Lietuvos viešąsias bibliotekas – padovanoti leidyklos išleistų knygų“, – rašoma laiške, kurį praėjusį trečiadienį gavo kelios dešimtys Lietuvos viešųjų bibliotekų.

Pasirašė asociacijos „Dr. Sinelnikovo draugų klubas Baltosios Gulbės“ vadovė ir viena iš steigėjų Natalija Erkelenz. Ji laiške teigė, esą knygų gali padovanoti ne tik centrinėms bibliotekų įstaigoms, bet ir jų filialams. „Jei kiltų finansinių ar kitokių sunkumų atsiimant užsakymą, ieškokime sprendimo kartu, kiek galėsime – padėsime“, – rašė N.Erkelenz. Prie laiško buvo prikabinta keliolikos knygų pristatymai ir viršeliai. Daugiausiai tai kūriniai apie rusų kultūrą ir savęs pažinimą, bet tarp jų buvo ir dvi N.Starikovo knygos – „Krizė: kaip tai daroma“ ir „Stalinas: Prisimename kartu“. Pastarosios anotacijoje rašoma: „Nėra kito tokio valstybės veikėjo, kurį kaltintų dėl daugybės nepadarytų nusikaltimų“.

Pribloškė J.Stalino portretas ir citata

Bene pirmoji sureagavo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė. Ji atidžiai perskaitė dosnų pasiūlymą ir išnagrinėjo siūlomų knygų sąrašą.

„Panašių laiškų, ypač artėjant Kalėdoms, bibliotekos gauname ne vieną. Tiek iš leidyklų, tiek pavienių autorių, kuriems aktuali jų kūrybos sklaida. Tačiau paskutinis laiško sakinys suintrigavo. Mat leidyklos, apie kurią, prisipažinsiu, iki tol nieko nebuvau girdėjusi, siūloma dovana buvo ne tik itin dosni: siūlė užsakyt knygų ir visiems filialams, kitaip tariant, dovanos aprėptų porą tūkstančių Lietuvos bibliotekų, – pasakojo G.Bulgakovienė. – Negana to, dargi toms bibliotekoms, kurios neturėtų galimybių atvažiuoti į Vilnių ir atsiimti dovanos laiške nurodytu adresu, patarė nesikuklinti – leidykla rastų galimybę joms pristatyti, iki slenksčio.“

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti