„Bibliotheca Baltica“ simpoziumas Latvijos nacionalinėje bibliotekoje

Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) pirmininkė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir Asta Naudžiūnienė, LBD pirmininkės pavaduotoja, Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė spalio 20–21 d. dalyvavo Latvijos nacionalinėje bibliotekoje vykusiame tarptautinės organizacijos Bibliotheca Baltica XIII simpoziume, kurio tema „Pasitinkant ateities iššūkius: naujieji bibliotekų įgūdžiai ir kompetencijos“ („Rising to Future Challenges – New Skills and Competences for Libraries“).

Bibliotheca Baltica tai 11 Europos valstybių bibliotekų vienijanti asociacija, įkurta 1992 m., kurios siekis – stiprinti Baltijos jūros regiono šalių bibliotekų bendradarbiavimą, suteikiant kuo platesnę prieigą prie jų kultūros palikimo. Simpoziume taip pat dalyvavo bei pranešimus skaitė ir šios bibliotekų asociacijos prezidentas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, LNB Strateginės plėtros departamento direktorius Eugenijus Stratilatovas ir LNB Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė.

Simpoziume diskutuota apie didžiųjų duomenų valdymą, atvirosios prieigos, darbo tinkle įgūdžių gerinimą, apie bibliotekų vaidmenį prisidedant prie ateities mokslo ir žinių kūrimo, nagrinėjami bibliotekoms ir jų specialistams skaitmeniniame amžiuje reikalingų naujų kompetencijų modeliai, jų įgijimo būdai, galimybės, bibliotekų atstovavimo  iššūkiai, įsitvirtinant kaip neformaliojo mokymo institucijoms. Keletas ekspertų pranešimų buvo skirta išimtinai viešųjų bibliotekų patirčiai aptarti: susipažinome su Aarhus (Danija) ir Espoo (Suomija) viešųjų bibliotekų patirtimi keičiant bibliotekininkų kompetencijas, diegiant naujas paslaugas gyventojams. Teko galimybė iš arčiau susipažinti ir su Latvijos nacionaline biblioteka, naujomis erdvėmis, naujais konstrukciniais ir paslaugų diegimo modelių sprendimais, aptarnavimo naujovėmis.

Plačiau apie Bibliotheca Balticahttp://baltica.lnb.lv/

Parengė:  Asta Naudžiūnienė
LBD pirmininkės pavaduotoja,
Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė

Nuotraukos:
Astos Naudžiūnienės ir Krists Luhaers

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti