„Šviesos faktoriuje“ – jaunų Lietuvos ir Lenkijos dailininkų tapyba

plakatas_sviesos_faktorius

Rugsėjo 15 dieną 15 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) bus atidaryta tapybos darbų paroda „Šviesos faktorius“.

Visuose darbuose šviesa vaidina vis kitokį vaidmenį – vienur ji išreikšta per atspindžius ir refleksijas, kitur – per formas.

Pernai Druskininkų rajone vyko studentų iš Lenkijos ir Lietuvos tarptautinis tapybos pleneras „Šviesos faktorius“. Dvidešimt studentų iš Vilniaus dailės akademijos ir Lodzės technologijų universiteto dešimt dienų kartu kūrė Lietuvos kraštovaizdžio įkvėptus darbus.

Dviejų kaimyninių šalių studentai dalinosi patirtimi, mokėsi bendradarbiauti ir pažino vieni kitų kultūrą. Po plenero studentai prisipažino, kad apie savo kaimynus daugiausia žinojo iš stereotipų, o susitikę ir pabendravę turėjo progą juos pakeisti.

Plenerą antrus metus iš eilės organizavo bendra Lietuvos ir Lenkijos įmonė „LitPol Link“.  2014 m. toks pleneras surengtas Lenkijoje. Abu jie surengti tuomet dar statomos, o nuo praėjusių metų gruodžio jau veikiančios pirmosios bendros Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties proga.

Paroda „Šviesos faktorius“ veiks iki spalio 12 dienos.

Organizatorių inf.

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti