Daugiau negu vasaros skaitymai!

Birželio 1-ąją Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko įspūdingas „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ atidaromasis renginys, kuriame buvo skaitoma geriausia 2015 m. paauglių ir jaunimo knyga – Rebekos Unos „Atjunk“. Pasibaigus skaitymams renginio dalyviai vaikai stebėjo tiesioginę transliaciją iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos. Susirinkę skaitymo entuziastai mėgavosi ir Tapybos ant vandens terapijos užsiėmimais.  Atidaromieji Vasaros skaitymų renginiai vyko visose Kauno rajono bibliotekose.

Viešojoje bibliotekoje vasaros skaitymai vyksta jau ne pirmus metus ir yra tapę gražia tradicija. Šiemet Kauno apskrities viešajai bibliotekai inicijavus projektą „Vasara su knyga“ visoje Lietuvoje, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai lankytojams siūlo dar daugiau įdomių renginių ir užsiėmimų, vyksiančių iki pat rugsėjo mėnesio. „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojami skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti. Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šventę Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradėjo bibliotekos direktorė ir darbuotojai. Direktorė Irena Stančiauskienė sveikindama vaikus su Tarptautine vaikų gynimo diena kvietė dažniau skaityti, naudotis technologijomis ir tobulėti, tačiau nepamiršti vieniems su kitais bendrauti ir gyvai.

Atidaromuoju renginiu pirmąją vasaros dieną visa bibliotekos bendruomenė – skaitytojai ir darbuotojai –prasmingai paminėjo vasaros pradžią – įjungė vasarą su knyga. Bibliotekos darbuotojos su vaikais intensyviai diskutavo apie Rebekos Unos knygą „Atjunk“. Pasirodo, ne vienas vaikas jau buvo ją skaitęs. Pagrindinei skaitytos knygos veikėjai Grytai trūkstančio gyvo bendravimo tema ypač aktuali pasirodė ir į renginį susirinkusiems vaikams. Šventės dalyviai entuziastingai skaitė geriausios 2015 m. jaunimo knygos ištraukas.

Teatralizuotų skaitymų ir interaktyvių diskusijų vaikai klausėsi stebėdami tiesioginę transliaciją iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos, kuri prasidėjo pagrindinę knygos veikėją Grytą įkūnijusios aktorės pasirodymu. Žiūrėdami transliaciją vaikai susipažino su Grytos gyvenimu, kuriame dominuoja virtuali realybė, kur nelikę pojūčių ir jausmų.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė skaitymo terapiją pratęsusi piešimo ant vandens edukacija. Jos metu buvo piešiama ant tiršto vandens, kurio paviršiuje gali išsilaikyti dažai. Po užsiėmimų vaikai džiaugėsi ant popieriaus perkeltais piešiniais, kuriais galės papuošti savo namus.

Interaktyvi, žaisminga ir įdomi šventė skelbia  „Vasaros su knyga“ pradžią.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti