16 –oji Nacionalinė bibliotekų savaitė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje

Nacionalinė bibliotekų savaitė vyko  balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną.  Ši diena visiems priminė apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumo, pažinimo svarbą, pagarbą knygai ir kūrėjui. Savaitė neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Savaitės šūkis – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.

Kiekvieną savaitės dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko įvairūs susitikimai, skirti tiek vaikams, jaunimui, tiek ir suaugusiems bei senjorams. Vyko  kultūriniai renginiai, interaktyvūs užsiėmimai, parodų atidarymai, knygų pristatymai.

Iškilmingame nacionalinės bibliotekų savaitės atidaryme dalyvavo bibliotekos globėjai – didmeistrė , Šiaulių miesto garbės pilietė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas, Šiaulių miesto garbės pilietis Remigijus Adomaitis. Šiaulių ,,Aušros “ muziejaus direktorius Raimundas Balza, bei Šiaulių Juventos progimnazijos direktorius Vytautas Girčius.

Balandžio 25 d. bibliotekos Didžiojoje skaitykloje vyko simultanas su šachmatininke, didmeistre, Viktorija Čmilyte-Nielsen. Išmėginti savo jėgas su Europos šachmatų čempione panoro net 24  miesto moksleiviai, bibliotekos lankytojai.

Balandžio 25 d. pristatytas bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus pirmasis laikraštuko Knygų pilis numeris.  Leidinys skirtas ne tik jauniesiems bibliotekos skaitytojams, bet ir jų tėveliams, seneliams, mokytojams, bibliotekininkams ir visiems kitiems, kurie domisi vaikų literatūra. Knygų pilis yra pirmas toks leidinys Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Tikime,  jog šis leidinukas  skaitytojams taps ne tik nuotaikingu bičiuliu, bet taip pat naudingu, išmintingu literatūriniu kelrodžiu.

Kitas nacionalinės bibliotekų savaitės renginys – I. Baliulės ir D. Maskuliūnienės mokomosios knygos „Lietuvių vaikų dramaturgija: turinio ir formos linkmės “ pristatymas ir teatralizuotas vaidinimas.

Balandžio 26 d. 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko susitikimas su aktoriumi ir diplomatu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Juozu Budraičiu ir knygos „Mano kinas. Pasaulis, kuris priklausė vyrams“ pristatymas.

Balandžio 26d. vyko interaktyvūs užsiėmimai vaikams „Išmani biblioteka“. Bibliotekoje lankėsi Petro Avižonio Regos centro auklėtiniai. Vaikai supažino su 3 D spausdintuvu, pamatė ir palietė juo spausdintus daiktus, dalyvavo viktorinoje paruoštoje Kahoot! programa.

Balandžio 26d. bibliotekoje vyko pažintinis interaktyvus seminaras  Pajusk , išgirsk, paliesk, kurį organizavo Lietuvos aklųjų biblioteka. Seminare buvo suteikta galimybė patiems išmėginti , kaip galima mokytis, dirbti ir kurti pasitelkiant klausą, uoslę ir lytėjimą. Seminaras tiems, kurie negali naudotis regintiesiems pritaikyta informacija.

Balandžio 30 d. Bibliotekoje vyko Coder Dojo užsiėmimai. Dalyvavo  virš 40 įvairaus amžiaus dalyvių. Jaunuomenė daugiau sužinojo  apie technologijų pasaulį, programavimą.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka prisijungdama  prie iniciatyvos „Šekspyras gyvas bibliotekose”, netradiciškai paminėjo anglų rašytojo, poeto VILJAMO ŠEKSPYRO 400-ĄSIAS MIRTIES METINES. Sukurtas  filmukas, kuriame poeto kūryba skamba įvairiomis pasaulio kalbomis. www.youtube.com/watch?v=5YBge4YAWes

Poezijos kambaryje Skaitytojų klubo nariai ir poezijos mylėtojai skaitė sonetus, kurie privertė pamąstyti apie gyvenimo prasmės ieškojimą, meilės troškimą, tiesos svarbą. Suprasti, kiek daug mes turime bendro ir koks V. Šekspyras yra įdomus ir aktualus šiandien. Savo jausmus susirinkusieji perteikė piešdami fraktalus.

2016-ieji Lietuvoje paskelbti vietos bendruomenių metais. Mūsų bibliotekoje surengta gausybė bendruomenėms skirtų renginių: susitikimai, skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo, mokymosi visą gyvenimą, informacinio raštingumo mokymai.

Visą savaitę norintieji mokėsi naudotis interneto banku per išmaniąją programėlę, gilinosi  į valdžios institucijų teikiamas elektronines paslaugas ir  elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą. VMI atstovė vyr. specialistė Virginija Indienė supažindino su VMI elektroninio deklaravimo sistema ir jos funkcijomis, o norintys deklaravo savo pajamas.

Paslaugų centro „Gilė“ atstovė Simona konsultavo apie elektros ir dujų vartojimą, atsiskaitymą, paslaugų tarifus, elektros ir dujų įrenginių ir sistemos prisijungimo klausimais, sąskaitas ir pažymas apie elektros ir dujų suvartojimą. AB „SWEDBANK“ pardavimų vadybininkas Mantas Udra supažindino su  pagrindinėmis asmeninių finansų valdymo sritimis: kasdienio pinigų tvarkymo principais, finansų valdymo įrankiais, taupymu, investavimu, draudimu ir skolinimusi.

Šiaulių savivaldybės atstovė Diana Grigienė gyventojus supažindino su elektroniniais valdžios vartais, įvairių kategorijų teikiamomis elektroninėmis paslaugomis.

Susitikime su Sodros atstovais susirinkusieji  gavo visą rūpimą informaciją per elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą EGAS, sužinojo kaip rengti ir teikti prašymus išmokoms gauti, teikti paklausimus apie dėl savanoriškojo socialinio draudimo sutarties sudarymo, sudarant sutartis ir kt. Visą savaitę bibliotekos svetainėje, soc. tinkluose, bibliotekos erdvėse per TV ekranus  buvo rodomas filmas – interviu „Ką žinai apie biblioteką?“ Į klausimus apie biblioteką, knygas, skaitymą atsakinėjo  Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai.

Balandžio 23-29 dienomis bibliotekoje surengta spaudinių parodų, edukacinių užsiėmimų, apie savaitės renginius pasakota radijo RS2 laidoje „Tuk tuk biblioteka“.

16- oji Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, bet renginiai, skirti Bibliotekų metams, toliau vyksta ir kviečia visus  lankytis Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Daugiau nuotraukų, skirtų Nacionalinei bibliotekų savaitei: https://www.facebook.com/SAVB.info/?ref=aymt_homepage_panel

                                                                              LBD  Šiaulių skyriaus pirmininkė Vanda Sutkutė
Nuotraukos Ievos Slonksnytės

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti