Bibliotekoje bus pristatyta knyga apie kraštietį šviesuolį

plakatas_kajetonas_zievys

Gegužės 5 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks knygos apie alytiškį mokytoją „Lietuviškas žodi, gyvuok. Kajetono Žievio gyvenimas ir darbai“ pristatymas. Knygos autorė Jūratė Žievytė-Fedaravičienė alytiškiams papasakos apie savo tėvo asmenybę ir pedagogo pašaukimą. Alytaus kolegijos lektorė Aida Kliukinskienė skaitys pranešimą, skirtą lietuvių kalbai ir knygai.

Biografinėje knygoje „Lietuviškas žodi, gyvuok. Kajetono Žievio gyvenimas ir darbai“ pateikiama išsami, gausiai fotografijomis iliustruota įžymaus pedagogo, kalbininko, mokslininko, nuostabaus žmogaus Kajetono Žievio biografija, nuveikti darbai, jo dukterų, draugų, giminaičių, mokinių, auklėtinių, kaimynų prisiminimai. Skaitytojas čia ras plačiau aprašytą zanavykų kraštą, kuriame K. Žievys gimė, užaugo ir susiformavo kaip lietuvių kalbos, savo krašto mylėtojas, visą gyvenimą paaukojęs lietuvių kalbos mokymui ir puoselėjimui.

Knyga sudomins ne tik pažinojusius Kajetoną Žievį, bet ir tuos, kas nori daugiau sužinoti apie pokario laikų mokytojus, jų darbo specifiką, jų misiją pokario visuotinio švietimo laikais.

Renginys skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Kviečiame dalyvauti.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti