Pasitikime Vido Poškaus knygą „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“

vidas_poskus Dailėtyrininkas Vidas Poškus išleido knygą „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“, kurioje kviečia į asmenišką kelionę po sostinę, ir teigia, kad net tie žmonės, kurie mano gerai pažįstantys šį miestą, ras netikėtumų. Beklajodami su autoriumi, skaitytojai atras beveik šimtą pasakojamų dailės, architektūros ir paties išgalvotų istorijų.

„Manęs klausia, koks tai žanras, sakau, kad tai – pliurpalai, tai lengvas žanras, dailėtyrinė esė, ne akademinė studija, – taip savo knygą ir tekstus apibūdino autorius. – Kai atvažiavau į Vilnių studijuoti, keleri pirmieji metai buvo pilni atradimų, nors galiu sakyti, kad Vilnių vis atrandu ir dabar. Būtent tie kasdienybės atradimai paskatino rašyti knygą. Vilnius man yra prijaukintas labai seniai. Taip pat man jau seniai nebe aštuoniolika metų. Tekstų atsiradimą sąlygojo ne tiek gyvenimo Vilniuje, o rašymo patirtis. Galbūt ta pati nuostaba mane lydėjo ir prieš dvidešimt metų vaikščiojant po Vilnių, bet tada dar nesugebėjau to artikuliuoti.“

Vidas Poškus (g. 1977) studijavo dailės istoriją Vilniaus dailės akademijoje. Skelbia dailės kritikos tekstus ir esė Lietuvos kultūrinėje spaudoje bei tinklaraščiuose, veikia kaip meno kuratorius ir dailininkas.Vidas_Poškus_Nedingęs_Vilnius

„Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“ – pirmoji V. Poškaus knyga. Kodėl ji turėtų sudominti būtent alytiškius? Ogi todėl, kad pats autorius turi sąsajų su mūsų miestu ir žada jas atskleisti susitikimo dalyviams. Knygos sutiktuvės ir diskusija su autoriumi Vidu Poškumi vyks Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje balandžio 27 dieną 17 valandą. Renginys turėtų sudominti ne tik literatūros naujovių gurmanus – Vidas Poškus žada atverti ir kitą savo asmenybės pusę, kurioje slypi dailininko talentas. Bibliotekoje bus atidaryta jo tapybos darbų paroda „Žmonės kaip žmonės“.

Visus maloniai kviečiame paskutinį balandžio trečiadienį atvykti į biblioteką. Šį Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginį verta pasirinkti net ir vien iš smalsumo, ką kuria ir kokia filosofija remiasi iš gimtojo miesto „išsilukštenę“ alytiškiai.

Parengė Jūratė Čėsnaitė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti