Įvyko tarptautinio ERASMUS+ projekto „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ pirmasis susitikimas

IMG_8736

Lietuvos bibliotekininkų draugija dalyvauja ERASMUS+ projekte „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ („Andragogika: virtuali mokymosi aplinka bibliotekininkams“), kurio pirmasis partnerių susitikimas įvyko 2016 m. vasario 18-19 d. Latvijos nacionalinėje bibliotekoje (Ryga, Latvija). Projekto partnerių atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Bulgarijos susipažino su projekto tikslais, uždaviniais, pagrindiniais etapais ir artimiausiomis veiklomis, taip pat su Latvijos nacionalinės bibliotekos veiklomis bei Latvijos bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo sistema.

Dvi dienas vykusiame susitikime Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos atstovai bendravo su Latvijos nacionalinės bibliotekos (Latvija), Jelgavos mokslinės bibliotekos (Latvija), Pazardžiko apskrities Nikola Furnadziev bibliotekos (Bulgarija) ir Inovatyvių bendruomenių centrų asociacijos (Bulgarija) atstovais: partneriai pristatė savo patirtis dirbant su suaugusiais asmenimis, kuriamas ir įgyvendinamas mokymosi programas, šalių bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo sistemomis. Projekto vadybininkai ir andragogikos specialistai susipažino su planuojamu projekto rezultatu – bendra andragogikos mokymų programa (lietuvių, latvių, bulgarų ir anglų kalbomis) ir virtualia mokymosi aplinka. Visi pasiūlymai ir patarimai, kaip sukurti kokybišką produktą, buvo užfiksuoti ir juos planuojama realizuoti artimiausiu metu – andragogikos specialistai bendradarbiaus ir bendraus virtualioje aplinkoje, kurdami bendrą produktą.

Projektą planuojama įgyvendinti iki 2017 m. pabaigos. Artimiausias darbas – sukurti mokymosi programas ir virtualią mokymosi aplinką. Kitas projektų partnerių susitikimas bus šių metų birželio mėn. – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje susirinkę specialistai aptars ir pabaigs mokymosi programas, suderins mokymosi programos anglų kalba struktūrą, tobulins virtualią mokymosi aplinką.

Andragogika – suaugusiųjų švietimo teorija ir praktika, kur besimokantysis siekia įvairių mokymosi tikslų: asmeninio, socialinio ir profesinio tobulėjimo, organizacinio efektyvumo, intelekto lavinimo, socialinės transformacijos, sociokultūrinių poreikių tenkinimo. Terminas andragogika kilo iš graikiško žodžio – andra, reiškiančio suaugusius, ir agogus, kuris reiškia mokyti.

Toma Katinaitė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos
studentė-praktikantė


First meeting of the project “Andragogy: virtual learning environment for librarians” was held in National Library of Latvia.

 

ERASMUS_logo

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti