ERASMUS+ projektas bibliotekose virtualiai andragogikos mokymosi aplinkai sukurti

IMG_8737

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos iniciatyva ir su partnerių palaikymu 2015 m. pavasarį pradėtas rengti ERASMUS+ projektas „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ („Andragogika: virtuali mokymosi aplinka bibliotekininkams“). Ekspertams teigiamai įvertinus pasirengimą įgyvendinti tarptautinį projektą, nuo 2015 m. rudens projekto partneriai-organizacijos iš Lietuvos, Latvijos ir Bulgarijos pasirašė bendradarbiavimo sutartis: Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvija), Jelgavos mokslinė biblioteka (Latvija), Pazardžiko apskrities Nikola Furnadziev biblioteka (Bulgarija), Inovatyvių bendruomenės centrų asociacija (Bulgarija), Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (Lietuva) bei Lietuvos bibliotekininkų draugija (Lietuva) susitarė kurti bendrą produktą, skirtą bibliotekų specialistams, dirbantiems su suaugusių asmenų mokymais.

Projekto pagrindinis tikslas – sukurti andragogikos mokymo programą bibliotekų specialistams ir kitiems besidomintiems šia tema, pasiekiamą per virtualią mokymosi aplinką. Interaktyvi mokymosi medžiaga mokymosi aplinkoje bus talpinama nacionalinėmis kalbomis (lietuvių, latvių ir bulgarų), o viena mokymosi programa bus parengta anglų kalba.

Kiekvienas mokymų dalyvis, nusprendęs pagilinti andragogikos žinias, galės pasirinkti ir skirti mokymuisi patogų laiką, išstudijuoti visas keturias siūlomas temas arba dirbti su viena konkrečia tema. Įsisavinus teorines žinias ir susipažinus su praktikoje taikomais atvejais, bus galimybė laikyti testą – mokymosi rezultatai bus fiksuojami išduodamuose pažymėjimuose už pasirinktas temas arba visą programą. Vienas pagrindinių virtualios mokymosi aplinkos privalumų – galimybė bendradarbiauti su andragogais iš kitų miestų ir šalių, dalintis savo patirtimi, padėti mokymosi procese. Tikimasi, kad parengta andragogikos mokymosi programa sudarys sąlygas ne tik tobulinti žinias be laiko ir vietos apribojimų, bet ir dalintis specialistų suaugusių mokymų veiklos patirtimi, bendrauti ir bendradarbiauti mokymų dalyvių lygmenyje. Virtuali mokymosi aplinka pradės veikti 2017 metų viduryje.

Andragogika – suaugusiųjų švietimo teorija ir praktika, kur besimokantysis siekia įvairių mokymosi tikslų: asmeninio, socialinio ir profesinio tobulėjimo, organizacinio efektyvumo, intelekto lavinimo, socialinės transformacijos, sociokultūrinių poreikių tenkinimo. Terminas andragogika kilo iš graikiško žodžio – andra, reiškiančio suaugusius, ir agogus, kuris reiškia mokyti. Šiuo metu andragogika plačiai naudojama bibliotekose ir kitose įstaigose, kurios orientuojasi į kvalifikacijos kėlimą ir suaugusiųjų švietimą.

ERASMUS+ projektas „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ Nr. 2015-1-LT01-KA204-013460.

Toma Katinaitė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos
studentė-praktikantė

ERASMUS_logo

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti