Gerumo ir savanorystės akcija ,,Knygų Kalėdos“

rodyklė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija, skatinanti dalintis ne tik knygomis, bet ir gerumu vyko 2015 m. lapkričio 16 d. – 2016 m. 6 d.

Šių metų akcijos iniciatyva – „Knygų Kalėdų“ savanoriai .Jos metu bibliotekos kartu su mėgstančiais skaityti knygas kvietė į vaikų ir senelių globos namus, dienos centrus ir šeimynas surengti renginius ir dovanoti naujų knygų.

Tęsdama šią gražią tradiciją, ir atsiliepdama į akcijos temą, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka jau penktą kartą kvietė savo skaitytojus ir visus geros valios žmones prisijungti prie šios iniciatyvos. Suorganizuota 11 renginių ir keletas šventinių parodų.

Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi vaikučiai iš dviejų Šiaulių vaikų globos namų. Jie buvo pakviesti į šventinę popietę „PRIE KALĖDINĖS EGLUTĖS“. Savanoriai, iš Šiaulių kolegijos skaitė laiškus Kalėdų seneliui. Vaikai rinko, kuris laiškas yra įdomiausias ir į kurį Kalėdų senelis turėtų atsakyti greičiausiai. Bibliotekininkės vaikams papasakojo ,kaip reikia užsiregistruoti ir kaip išsirinkti norimą knygą. Vaikučiai labiausiai susižavėjo jaukiu žaidimų ir žaislų kambariu bei magiškuoju, šviečiančiu smėlio stalu.

Vaikai turėjo puikią progą ne tik pabendrauti su Kalėdų seneliu, padeklamuoti jam eilėraštį ar kartu padainuoti dainelę, bet ir stipriai jį apkabinti.

Jau ne vienerius metus Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos lankytojus džiugina „NAISIŲ VASAROS“ teatras . Jo steigėjas, vadovas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis ir „NAISIŲ VASAROS“ teatras – mūsų bibliotekos globėjai, bičiuliai ir draugai. Jie maloniai savanoriauja ir prisideda prie kultūros puoselėjimo savo talentais ir sugebėjimais.

Knygų Kalėdų savanoriai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos mėgėjų teatro trupė (vadovė Virgilija Staševičiūtė), gruodžio 16 d. aplankė Dalios Gumuliauskienės šeimyną „Vaiko draugas“ Naisiuose, Šiaulių raj. Jaunieji aktoriai Agnė, Daiva, Dorotėja ir Gediminas artėjančių švenčių proga vaikams padovanojo kalėdinę programą „Skaitymai kitaip“ pagal Kęstučio Kasperavičiaus knygą „Keistos istorijos“. Bibliotekos bičiulių, savanorių ir darbuotojų dovana šeimynai – knygos ir saldumynai.

Abonemento skyriuje surengtos 2 parodos: grafikės Lauros Baltijutės ATVIRUKŲ paroda ir kalėdinė knygų paroda „PARSINEŠK KALĖDAS Į SAVO NAMUS“.

Vaikų literatūros skyriuje spec. poreikių vaikų kūrybos paroda „LAIŠKAI KALĖDŲ SENELIUI“.

Periodikos skaitykloje – kalėdinė paroda „SENAS LAIKRAŠTIS: ERDVĖ FANTAZIJAI“ (originalios puošmenos iš senų laikraščių ir žurnalų).

Apie akciją ,, Knygų kalėdos“, renginius vykstančius bibliotekoje buvo pasakojama radijo stoties RS2 ( 97,8 FM dažnis) laidoje „Tuk tuk biblioteka“, kurią veda Solveiga Remeikaitė.

Prisijungėme prie 15min organizuotos akcijos „Nusifotografuok kartu su mėgstamiausia knyga“.

Džiaugiamės visais, kurie įsijungė į šią gerumo akciją .

Bibliotekai padovanota 756 knygos. Iš viso dovanojo 38 žmonės ir 4 organizacijos.

Nuoširdžiai dėkojame UAB ”Biznio mašinų kompanijai“ Vilniuje ( p. Julijai Juknaitei) JAV ambasadai Vilniuje(p. Aleksandrui Balčiūnui), Krikščioniškajam knygynui (p. Arui Petroniui), literatūros almanacho „Varpai“ redakcijai (p. Leonui Peleckiui-Kaktavičiui), padovanojusiai 520 leidinių.

Ačiū tariame Laimai Kelmelienei, Dovilei Gražytei, Žiedūnai Vasiliūnienei, Audriui Kopylovui, Aldonai Ruseckaitei, Šarūnui Kaušilai, Vaidai Sireikienė  ir visiems, kurie nepanoro prisistatyti.                           

Dėkojame savanoriams, surengusiems knygų skaitymus ir spektaklius vaikų globos namuose ir bibliotekoje.

Visiems – už meilę knygai. Ir kaip sako pati Prezidentė, popierinė knyga išlieka ir ji išlieka svarbi.

Daugiau apie akciją:
http://lbd.savb.lt/?p=429#more-429

                                                                                                                            Vanda Sutkutė,
LBD Šiaulių skyriaus pirmininkė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti