„Knygų Kalėdų“ akcija Birštone: prasminga savanorių veikla ir kūrybingi skaitymai

KK_Birštone_2015_4

Penktoji akcija „Knygų Kalėdos“, kviečianti dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, Birštone, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta nuo lapkričio 16 d. iki kitų metų sausio 6 d. Šių metų akciją lydi graži iniciatyva – „Knygų Kalėdų“ savanoriai, kuri kviečia skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose bibliotekose ir vaikų globos namuose. Į šią veiklą nuoširdžiai ir kūrybingai įsitraukė Birštono viešosios bibliotekos darbuotojai ir birštoniečiai.

Lapkričio 30 dieną Birštono viešosios bibliotekos darbuotojai organizavo prasmingą išvyką į Jiezno vaikų globos namus. Juose bibliotekininkės J. Pagrandytė ir I. Vaitkevičienė išmoningai suvaidino E. Mieželaičio „Zuikį Puikį“, o būrelis savanorių su Jiezno vaikų namų globotiniais skaitė nuotaikingą J. Wieslander knygą „Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos “. Savanorės R. Liutvynskienė mokė dzūkiškų kalėdinių dainų ir žaidimų, o L. Petraškienė  ir E. Bagdonienė organizavo knygų skirtukų dirbtuvėles. Bibliotekininkės įteikė Jiezno vaikų globos namų auklėtiniams dovanų — rinkinį įtraukiančių, įdomių knygų ir, žinoma, saldumynų.

„Knygų Kalėdų“ skaitymai, įkvėpti Prezidentės D. Grybauskaitės išsakytų minčių, kad  „Knyga moko mus pažinti pasaulį, suprasti ir atjausti. Ji įkvepia mylėti savo šalį. Todėl skaitykime, dovanokime ir dalinkimės knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta“, vyko ir Birštono viešosios bibliotekos filialuose.

Lapkričio 27 dieną Birštono vienkiemio bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Andrulevičienė organizavo popietę „Užburiantis knygos pasaulis“. Joje dalyvavo ir naujų knygų dovanojo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas V. Kederys, Birštono vienkiemio darželio mokyklos direktorė R. Gustaitienė kartu su mokytojų kolektyvu. Kartu susirinkę Birštono vienkiemio darželio mokyklos I-IV klasių mokiniai klausėsi pasakojimų ir ištraukų iš K. Kasperavičiaus, L.Gutausko, A. Karosaitės, K. Kasperavičiaus, A. Matučio, V. Palčinskaitės knygų. Patys skaitė ištraukas iš vaikiškų knygelių, o mokytojos Z. Simonaitienės pirmokėliai žaismingai deklamavo išmoktas eiles. Popietei baigiantis, buvo apdovanoti geriausi Birštono vienkiemio filialo lankytojai, perskaitę daugiausiai knygų: U. Armalytė, A. Martinkaitė, G. Seikauskaitė ir A. Martinkus.

Gruodžio 5 dieną Siponių bibliotekoje organizuota Advento laikotarpiui skirta popietė „Pabūkime kartu Advento metu“. Popietės veikla priminė senovės lietuvių būtį: dalintasi prisiminimais, kaip senoliai spėdavo ateitį, mintos mįslės, sektos pasakos, žaisti žaidimai. Uždegus Advento žvakę, aptarta šio ritualo reikšmė. Pažymėdami Adventą, susirinkusieji neliko abejingi „Knygų Kalėdų“ akcijai, kuri atliepia Advento laikotarpio dvasią – dalintis, būti kartu, bendrauti, skleisti gėrį ir gerą nuotaiką. Knygų bibliotekai dovanojo Siponių krašto bendruomenės pirmininkė V. Skorodumovienė, skaitytojos A. Letkauskienė ir A. Jaruševičiūtė.

Gruodžio 7 d. „Knygų Kalėdos“ akcija vyko Birštono vienkiemio darželyje-mokykloje. Šilto, jaukaus susitikimo su mažaisiais birštoniečiais metu Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė vaikučiams skaitė pasakas, eilėraščius. Merė atsakė į daugybę vaikučių užduotų klausimų, kurie nukėlė į vaikystę.

Gruodžio 8 d., tęsiant gražią akciją „Knygų Kalėdos“, merė apsilankė Birštono lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Jaukaus susitikimo metu mažiesiems merė skaitė pasaką apie Kalėdų laukimą, visiems palinkėjo skaitymo džiaugsmo ir svajonių išsipildymo!

Gruodžio 11 dieną Birštono viešoji biblioteka kvietė į kalėdinius skaitymus, nuotaikingą renginį „Linksmų Kalėdų palinkėsim ir dovanėlių dar įdėsim“. Šventėje dalyvavo ir V. Palčinskaitės,  M. Vainilaičio  eilėraščius apie žiemą skaitė Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė, bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė, bendrovės „Mineraliniai vandenys ir KO“ atstovė I. Lyberienė, klubo ,,Mama, mažylis ir knyga“ narė A. Vaitkevičienė, jaunosios skaitytojos J. Zajančkauskaitė , E. Ražanauskaitė, o J. Dailydėnienė atliko keletą šiltų ir svajingų dainuojamosios poezijos improvizacijų. Po nuotaikingų skaitymų visi norintieji su Birštono meno mokyklos mokytoja L. Petraškiene dalyvavo šventinių kalėdinių atvirukų dirbtuvėlėse, o vėliau atsipalaidavo/diskutavo žiūrėdami animacinio filmuko „Antonas“ premjerą, kurio  kūrėjai ir visi konkurso „Aš ir biblioteka“ dalyviai: Ž. Bubnys, A. Rasiukevičius, A. Žvinklys, R. Subačius, I. Aleksienė, V. Požaitytė, J. Ulinskas , J. Zajančkauskas S. Jadzevičiūtė , G. Paškevičiūtė,  A. Požaitis, M. Sabaliauskas, M. Taraškevičiūtė buvo apdovanoti padėkos raštais ir suvenyrais.

Apdovanotas ir aktyviausiai skaitančio jaunimo dešimtukas: J. Dargis, A. Zubavičiūtė, M. Stankevičiūtė, S. Padelskaitė, S. Kupinaitė, E. K. Rimšaitė, A. Blekaitytė, L. Šalčius, K. Čeplinskaitė, L. Kliucevičiūtė, o M. Leščinskaitė ir E. Ivaškevičiūtė bei R. Subačius nusipelnė nuoširdžiausių padėkos žodžių už savanorišką veiklą.

Bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė nuoširdžiai dėkojo prisidėjusiems prie „Knygų Kalėdų“ akcijos: Birštono savivaldybės merei N. Dirginčienei, „Mineraliniai vandenys ir KO“ (atstovė I. Lyberienė) padovanojusiems bibliotekos jauniesiems lankytojams naujų, spaustuve ir nuotykiais kvepiančių  knygų ir prisidėjusiems prie širdis šildančios iniciatyvos „Knygų Kalėdų“ savanoriai.

Birštono viešosios bibliotekos ir Birštono savivaldybės informacija

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti