Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015

Konferencijos organizatoriai ir pranešėjai

Konferencijos organizatoriai ir pranešėjai

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Birštono viešąja biblioteka gruodžio 2 d. Birštone organizavo nacionalinę mokslinę konferenciją „Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015“, skirtą V. Biržiškos 131-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos 85 -osioms įkūrimo metinėms paminėti.

Prof. Vaclovas Biržiška – vienas iš 1931 m. įsteigtos draugijos įkvėpėjų, puoselėjusių tuo metu Lietuvos bibliotekinės, bibliografinės, knygotyrinės minties plėtotę, taip pat aktyviai skatinęs šalies bibliotekininkų praktikų profesinį augimą.

Šių metų konferencijos tema – Biblioteka kaip dalyvaujamoji institucija.  Konferencija buvo skirta dalyvavimui, kintantiems bibliotekininkų vaidmenims ir bibliotekų funkcijoms, socialinių tinklų ir bendruomenių įtakai kultūros ir mokslo komunikacijoje, kurioje itin svarbią vietą užima biblioteka – viešojo sektoriaus įstaiga, kultūros ir mokslo židinys, kultūrinės ir socialinės atminties saugojimo ir sklaidos vieta.

Ši mokslinė konferencija – puikus bibliotekų, bibliotekininkų, mokslininkų dialogas. Joje – ir istorinė praeitis, ir šio laikmečio iššūkiai, ir bibliotekininkystės mokslas ir praktika, naujovės ir tradicijos.

Jūsų dėmesiui – pirmojo atkurtosios Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko,
LBD garbės nario Romualdo Vytauto Rimšos pranešimas
Lietuvos bibliotekininkų draugijos veikla 1989–1992

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti