IFLA prezidentės Sinikka Sipilä vizitas Lietuvoje

Balandžio pabaigoje mūsų šalyje viešėjusios IFLA prezidentės Sinikka Sipilä dienotvarkė buvo labai įtempta.

Ji dalyvavo ne tik Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės konferencijoje, bet ir susitikimuose Prezidentūroje, Kultūros ministerijoje, Seime, siekdama atskleisti bibliotekų svarbą, užtikrinant prieigą prie informacijos kiekvienam piliečiui ir Liono deklaracijos tikslus, lankėsi bibliotekose.

IFLA prezidentė balandžio 27 d. dalyvavo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės baigiamajame renginyje – taptautinėje konferencijoje ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“, kur pasveikino susirinkusiuosius ir skaitė pranešimą “Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė”.

Popiet S. Sipila susitiko su LR kultūros ministru Šarūnu Biručiu. Susitikimo metu buvo kalbėta apie bibliotekų svarbą, Liono deklaracijos reikšmę. S. Sipila pristatė savo prezidentinę programą ,,Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Šiame susitikime dalyvavo LBD pirmininkė A. Jaskūnienė ir LNB generalinis direktorius R. Gudauskas.

Iš kairės: LNB generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas, LBD pirmininkė A. Jaskūnienė, IFLA prezidentė S. Sipila, LR kultūros ministras Š. Birutis

Iš kairės: LNB generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas, LBD pirmininkė A. Jaskūnienė, IFLA prezidentė S. Sipila, LR kultūros ministras Š. Birutis

Balandžio 28 d. IFLA prezidentė apsilankė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Su Bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku metu pasidalijo įžvalgomis apie bibliotekų ateitį skaitmeniniame amžiuje, jų transformacijas bei Nacionalinės bibliotekos perspektyvas. Išsamiau…

11.30 – 12.00 val. vyko IFLA prezidentės susitikimas su LR užsienio reikalų viceministru Neriumi Germanu. Kalbėta apie Liono deklaraciją dėl teisės į informaciją ir plėtrą bei  Lietuvos institucijų požiūrį į deklaracijos tikslus – patvirtinti įsipareigojimus 2015 m. Jungtinių tautų Tvaraus vystymosi tikslų programoje, siekiant užtikrinti kiekvieno žmogaus teisę į prieigą, naudojimą ir dalijimąsi informacija (susitikime dalyvavo LNB generalinis direktorius R. Gudauskas, LBD pirmininkė A. Jaskūnienė).

Iš kairės: LBD pirmininkė A. Jaskūnienė, LR užsienio reikalų viceministras N. Germanas, IFLA prezidentė S. Sipila ir LNB generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas

Iš kairės: LBD pirmininkė A. Jaskūnienė, LR užsienio reikalų viceministras N. Germanas, IFLA prezidentė S. Sipila ir LNB generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas

13.00 -15.00 val. viešnia dalinosi vizito Lietuvoje įspūdžiais ir davė interviu žurnalui ,,Tarp knygų“ bei LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“.
Pokalbis apie bibliotekų fenomeną Skandinavijoje su IFLA prezidente suome
Sinikka Sipila ir nepriklausoma eksperte iš Danijos Winnie Witzansky:
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1011600299/kulturos_savaite_2015-05-02_09_03
(interviu pradžia – nuo 19 min. 37 s.)

IFLA prezidentė Sinikka Sipila

IFLA prezidentė Sinikka Sipila

15.00 – 18.00 val. IFLA prezidentė S. Sipila apsilankė MKIC.

IFLA prezidentė Sinikka Sipila lankėsi MKIC.

Balandžio 29 d. 9.00 – 10.00 val.  LR Seime vykusios diskusijos metu ir susitikime su IVPK pirmininku Mindaugu Basčiu buvo aptartas bibliotekų vaidmuo valstybės raidos strategijose, informacinės visuomenės kūrimo procesuose. Susitikime dalyvavo LNB generalinis direktorius R. Gudauskas, LBD primininkė ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė, VU bibliotekos generalinė direktorė I. Krivienė, LEU bibliotekos direktorė ir Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė E. Banionytė, doc. dr. A.Šermokas).

Susitikimo dalyviai Seime

Susitikimo dalyviai Seime

10.30-11.00 val. Susitikimas Prezidentūroje. Su Marija Dautartaite, Prezidentės patarėja kultūros klausimais kalbėtasi apie bibliotekų vaidmenį visuomenės informacinio raštingumo, skaitymo skatinimo programose.

Keletą paskutinių viešnagės Lietuvoje valandų IFLA prezidentė S. Sipila skyrė pasivaikščiojimui po Vilniaus senamiestį ir ekskursijai Valdovų rūmuose.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti