Nacionalinė Lietuvos Bibliotekų Savaitė 2012

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

2012 m. balandžio 23 – 29 d.

„Biblioteka: spausk Patinka!“

Jei ir įmanoma šiame pasaulyje turėti kokį nors visiškai neabejotiną gėrį, kokią nors absoliučiai tobulą laimę, aš išties manau, kad nesurastum gėrio, labiau geistino už vaisingą ir malonų pokalbį ar pramogą, kokį tik išsilavinusiam žmogui gali suteikti biblioteka. Dėl bibliotekos teisėtai jis gali vadintis kosmopolitu, arba pasaulio gyventoju, nes gali viską žinoti, viską matyti.

Gabrielis Naude (1600-1653)

 

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2012 metų balandžio 23 –29  dienomis skelbia 12-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Biblioteka: spausk Patinka!“.

 

Savaitės idėja: parodyti, kad bibliotekos – bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė. Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, čia gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia moderniausios informacinės technologijos tampa įrankiais pažinti, mokytis ir mokyti kitus. Biblioteka kviečia neformaliam pasibuvimui draugų rate ir virtualiam bendravimui  globaliuose socialiniuose tinkluose. Ji gali būti patikimu partneriu nedideliuose regiono ir didžiuliuose tarptautiniuose projektuose.

Bibliotekoje gali rasti ir patirti įvairiausių įdomių dalykų, gali sužinoti ir pasidalinti idėjomis su bendraminčiais, gali dalyvauti intelektualiuose pokalbiuose ar kūrybiškai pramogauti.

 

Savaitė prasidės 2012 m. balandžio 23 d., 12 valandą bendru renginiu visose Lietuvos bibliotekose. Tai jau tradicija tampantis renginys, kurio metu bibliotekos kviečia savo bendruomenės narius iš naujo atrasti garsiausių Lietuvos rašytojų kūrinius, klausytis jų ar savitai interpretuoti. 2012 – ieji paskelbti Maironio metais, todėl kviesime drauge ir kitaip skaityti Maironį.

 

Paskutinę balandžio savaitę minimos datos gali inspiruoti bibliotekų renginių temas ir scenarijus: balandžio 23-oji – pasaulinė knygos ir autorių teisių diena, balandžio 24-oji- tarptautinė jaunimo solidarumo diena, balandžio 27-oji- Pinhole (camera obscura)  fotografijos diena.

 

Visą savaitę Lietuvos bibliotekose vyks renginiai, buriantys ir vienijantys bendruomenes. Bibliotekos   kvies savo draugus,  partnerius gyvoms  diskusijoms ir virtualiam bendravimui socialiniuose tinkluose,  organizuos konkursus (nuotraukų, filmų, rašinių, piešinių) „Aš esu bibliotekos draugas“ ir apdovanos geriausius  draugus.

 

Tapk bibliotekos draugu. Dalinkis su ja savo istorija, tapk jos istorijos  dalimi.

Spausk Patinka!

www.facebook.com/nacionaline
Plakatas parsisiuntimui (*JPG)

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti