Klaipėdos rašytojų akcija

Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka kartu su uostamiesčio rašytojais ir leidėjais prisijungė prie piliečių iniciatyvos „Kalėdinė knygų akcija“ ir keturioms regiono bibliotekoms padovanojo per 400 knygų.

Kiekvienai bibliotekai teko nemažos šventinės dovanėlės – daugiau nei po šimtą Klaipėdos rašytojų leidinių. Juolab kad prie prisidėjo ir uostamiesčio leidyklų savininkai Algirdas Apulskis („Druka“), Saulius Jokužys (S.Jokužio leidykla-spaustuvė) bei Antanas Stanevičius („Eglė“).

Gruodžio 13 d. grupė rašytojų – Juozas Šikšnelis, Jonas Kantautas, Rita Latvėnaitė-Kairienė, Alfonsas Jonas Navickas bei aktorius Aleksandras Šimanskis vyko į pirmąją kelionę – Skuodo rajono Ylakių kaimo biblioteką, kur, įteikę knygas, skaitė savo kūrybą, bendravo su skaitytojais. Vėliau jie lankėsi Kretingos rajono Vydmantų kaimo bibliotekoje.

Gruodžio 14 d. jau kita grupė – Vytautas Čepas, Danielius Milašauskas, Sondra Simanaitienė, J.Šikšnelis ir A.Šimanskis su tokiomis pačiomis dovanomis lankėsi Klaipėdos rajono Šalpėnų kaimo bibliotekoje, o vėliau – Švėkšnoje.

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininko J.Šikšnelio teigimu, tai nevienadienė akcija: „Jeigu aplankytų kaimų bendruomenės pareikš norą dažniau matyti rašytojus savo šventėse, nepasididžiuosime, atvažiuosime ir vėl, skaitysime, dalysimės. Menininkas kurti gali dramblio kaulo bokšte, kaip įprasta sakyti, bet sukūręs kūrinį jis turi palikti bokštą ir nešti jį skaitytojui“.

Laima Pačebutienė
direktoriaus pavaduotoja
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
H. Manto g. 25, Klaipėda, LT – 92234
Tel. (8 ~ 46) 412 530
el. paštas: laima.pacebutiene@klavb.lt

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti