Konferencija „Biblioteka ir draugija: atstovavimas ir partnerystė“

Vykdant Mažeikių rajono bibliotekininkų draugijos projektą „Bibliotekininko veikla ir gebėjimai – bendruomenei“ 2014 m. spalio 8 d. organizuota konferencija „Biblioteka ir draugija: atstovavimas ir partnerystė“, skirta draugijos veiklos 20-mečiui paminėti.

Prieš 10 metų minėjome Mažeikių rajono bibliotekininkų draugijos įkūrimo 10-metį. Tada konferencijoje aptarėme, ko reikėtų, kad taptumėme matomi šiuolaikinėje visuomenėje. Per 10 metų daug kas pasikeitė mūsų rajono bibliotekose. Tada žengę vos pirmuosius bibliotekų kompiuterizavimo žingsnius, šiandien jau galime pasidžiaugti kompiuterizuotomis visomis rajono bibliotekomis, gerokai ūgtelėjusiu visų rajono bibliotekininkų profesionalumo lygiu, atnaujintomis kai kurių filialų patalpomis, pradėta Viešosios bibliotekos renovacija.

Sparčiai besivystanti informacinė visuomenė įpareigoja bibliotekininkus nuolat ieškoti naujovių, vystyti gebėjimus, gerinti vartotojų aptarnavimo kokybę. Tokie pokyčiai modernioje visuomenėje įmanomi tik veikiant drauge su partneriais. Bibliotekos, stiprindamos ryšius su kitomis organizacijomis, gauna ne tik socialinę ir ekonominę naudą, bet ir patirtį. Biblioteka mūsų visuomenėje išlieka svarbiausia, o gal ir vienintele, nekomercine erdve, kuria naudojasi didžioji dalis visuomenės. Bibliotekos padeda įveikti socialinę atskirtį, suteikdamos galimybes įvairių socialinių, kultūrų ir etninių grupių žmonėms bendrauti, dalyvauti renginiuose ir mokymuose. Išsamiau…

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti