Šeimų vakaras Garliavoje

Rugpjūčio 10 d., sekmadienį, Garliavos sporto ir kultūros centro link keliavo daug gražių šeimų, puikiai nusiteikusių draugų kompanijų ar tiesiog smalsuolių, kuriuos pritraukė nemažas šurmulys. Jonučių vidurinei mokyklai priklausančiame stadione vyko šeimų piknikas „Išjunk televizorių“. Renginio vedėja Augustina Kinderytė kvietė „…stabtelėti akimirkai ir pabūti su tais, kurie mums brangūs – šeima, draugai, artimieji. Vėjeliui švelniai pučiant į saulės nubučiuotus veidus, nusiauti batus ir pabūti basiems, šiek tiek vaikiškiems, išdykusiems. Pasimėgauti gyvenimu, šią akimirką, popietę ir mažiausiai visą ateinančią savaitę.“ Renginio tikslas – išjungti televizorius, kompiuterius, kurie atima iš tiesų daug laiko ir gyvo nuoširdaus bendravimo.

Renginio dalyviai galėjo išbandyti save sportinėse estafetėse. Komandinius sugebėjimus norintys, įrodinėjo didžiųjų slidžių estafetėse, virvės traukimo varžybose, šuoliavo su maišais. Didžiulio susidomėjimo sulaukė petankė. Prie šio žaidimo vis rikiavosi azartiškai nusiteikusiųjų eilė. Tuo pačiu metu veikė mažasis sendaikčių turgelis, kuriame buvo galima įsigyti įvairiausių mielų smulkmenų, papuošalų, naminių keptų sausainių ar kosmetikos. Daug dėmesio sulaukė „Mažoji biblioteka“, žmonės atsinešė savo knygų, keitė ir nešėsi namo neperskaitytas. Šventėje veikė ir kūrybinės dirbtuvėlės. Vieni galėjo nusivyti juostą. Šio amato mokė Gabrielė Nemirskytė. Kiti susikaupę pynėsi odines apyrankes, kurias pasidaryti padėjo Eglė Kinderytė. Abu šios veiklos sulaukė tiek jauniausių šventės dalyvių, tiek vyresniųjų dėmesio, kurie vos pabaigę pamokėlę, norėdavo vėl pakartoti. Dar veikė stalo žaidimų kampelis iš kurio nuolat girdėjosi juokas ir džiugios emocijos. Renginyje veikė „laisvasis mikrofonas“. Turintys muzikinių sugebėjimų buvo kviečiami groti ir dainuoti. Nepabijoję atlikėjai padovanojo susirinkusiems akordeono ir smuiko atliekamų melodijų, gerai žinomų užsienio muziko kūrinių ir lietuviškų dainų.

Nusileidus saulei, visi žiūrovai susibūrė pasiklausyti nuoširdaus ir įkvepiančio pokalbio su aktore, televizijos laidų ir renginių vedėja Sandra Daukšaite – Petrulėne, kuri papasakojo apie aktorės kelią, šeimos vaidmenį gyvenime, kino filmo „Santa“ kūrimo virtuvę. Būtent lietuvišką filmą „Santa“ žiūrovai galėjo stebėti po atviru dangumi. Tai jautri, ne vieną žiūrovą ašarą privertusi išspausti drama apie šeimą. Filmą, vis dar rodomą didžiuosiuose šalies kino teatruose, dovanojo Kauno r. savivaldybės viešoji biblioteka. Tai, jų projekto „Lietuviški kino vakarai netradicinėje erdvėje“, finansuojamo Lietuvos Kultūros Tarybos, premjera. Projekto tikslas – kiną kaip kultūros ir meno vertybę paskleisti Kauno rajono bendruomenei. Vėliau numatoma Kauno rajone parodyti dar kelis lietuviškus filmus įvairiose erdvėse, su jų pristatyme dalyvaujančiais aktoriais.

 Augustina Kinderytė
Garliavos sporto ir kultūros centro

 režisierė ir renginių organizatorė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti