Skaitymo inovacijų tendencijos – tarptautiniame bibliotekininkų kongrese

Spalio 17–18 dienomis Konferencijų ir laisvalaikio centre „Margis“ (Trakų raj. ) vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamas IX Baltijos  bibliotekininkų kongresas „Skaitymas skaitmeniniame amžiuje: naujos partnerystės ir paslaugos“(„Reading in the Digital Age: New Partnerships and Services“). Kongresas vyks anglų kalba.

Kongresas skirtas trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – skaitymo pokyčiams identifikuoti ir naujoms bibliotekų paslaugoms aptarti. Sparčiai kintančios technologijos ir tinklaveikos visuomenės tendencijos bibliotekoms  pažeria vis naujų iššūkių, kurie skatina mūsų kūrybiškumą ir lemia naujų, iki šiol bibliotekos veikloje netaikytų paslaugų diegimą. Kiekvienoje šalyje vykstantys ir panašūs, ir skirtingi procesai atskleidžia bibliotekų veiklos įvairovę ir novatoriškumą.

Baltijos šalių bibliotekininkų kongresai vyksta kas ketveri metai vienoje iš Pabaltijo šalių. Pirmieji trys vyko dar prieš II pasaulinį karą – 1930 m. Rygoje, 1935 m. Taline ir 1938 m. Kaune. Sovietinės okupacijos metais nebuvo galimybės organizuoti kongresų, tačiau, Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę, ši tradicija tęsiama.  Kiekvienas kongresas – tai atspindys besikeičiančių bibliotekos paslaugų, bibliotekos ir bibliotekininko vietos visuomenėje.

Kongreso tikslas – suburti Baltijos šalių bibliotekininkus, suteikiant galimybę diskutuoti apie šiandieninius skaitymo procesus ir problemas regioniniame bei pasauliniame kontekste. Ypatingas dėmesys bus skiriamas inovatyvioms skaitymo skatinimo veikloms, vaikų skaitymui, skaitmeninimo procesams, naujoms bibliotekų praktikoms ir iniciatyvoms. Kongrese dalyvaus daugiau negu šimtas Pabaltijo šalių bibliotekininkų, o taip pat svečiai iš Suomijos, JAV bibliotekų asociacijų, kurie pristatys savo patirtis ir įžvalgas. Dalyviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su modernia Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka.

Šio kongreso, kurį organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas, kompanija „Xerox“, leidyklos „Alma litera“, „Šviesa“, JAV ambasada Lietuvoje, Amerikos centras. Informacinis partneris – žurnalas „Tarp knygų“, kiti partneriai : Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka.

Visa informacija: cobal9.wordpress.com

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti