Kultūros bendruomenės seminaras Druskininkuose

Lapkričio 28–29 dienomis Druskininkuose įvyko kultūros kelių ir kultūrinį turizmą skatinančių projektų seminaras „Lietuvos muziejų kelias: patirtis ir plėtojimo 2014–2018 m. gairės“, kuriame Lietuvos bibliotekininkų draugijos deleguotos dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovės Nijolė Jonaitienė, Diana Norkūnienė ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojos Genovaitė Astrauskienė, Angelė Mikelinskaitė.

Seminare buvo kalbama apie Europos Tarybos kultūros kelių programos plėtojimo modelį Lietuvos kultūros politikos kontekste, pasidalyta jau įvykusių renginių „Baroko kelias Lietuvoje“, „Vienuolynų kelias Lietuvoje“ patirtimi, pristatyti Lietuvos inicijuoto pasaulinio Gintaro kelio strateginiai siekiai ir jų įgyvendinimo projektai.

Vyko diskusijos dėl 2014–2018 m. Lietuvos muziejų kelio temų, skirtų Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti 2018 m., kviečiant Lietuvos kultūros ir meno asociacijų atstovus prisidėti prie nacionalinio kultūros kelio ciklo rengimo. Buvo nutarta 2014 m. Lietuvos muziejų kelią pavadinti „Atrastieji lobiai ir paslaptys“, 2015 m. – „Liaudies meno grožis“, 2016 m. – „Dvarų kultūros atspindžiai“; 2017 m. – „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“, o 2018 m. – „Nepriklausomybės metų ženklai“.

Sudaryta darbo grupė, kuri koordinuos Lietuvos muziejų kelio renginius regionuose.

Seminaru buvo siekiama apmąstyti ir suderinti Lietuvos kultūros bendruomenės bendros programos „Lietuvos muziejų kelias“ 2014–2018 m. projektų temas, kad jos apimtų kuo daugiau įvairių ir prasmingų bei kultūrinio turizmo plėtrai svarbių ir įtaigių veiklų, o jose dalyvautų kultūros, meno, švietimo, turizmo partneriai, taip pat aptarti kitų kultūros kelių inicijavimo galimybes ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu.

Parengė Nijolė Jonaitienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti