Visoje šalyje prasideda vaikų ir jaunimo skaitymo konkursas

Lietuvos LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su pagrindiniu partneriu Lietuvos M.Mažvydo nacionaline biblioteka, 2013 m. balandžio mėnesį šalies bibliotekose skelbia 1-12 kl. moksleivių skaitymo konkursą. Konkurse dalyvaus net pusantro šimto Lietuvos bibliotekininkų draugijai priklausančių bibliotekų.

Iš rekomenduojamų lietuvių ir užsienio autorių sąrašo moksleiviai bus kviečiami skaityti pasirinktą kūrinį ir parašyti jam recenziją, atsiliepimą ar sukurti iliustraciją. Kiekvienos amžiaus grupės (1-4 klasių, 5-7 klasių ir 7-12 klasių) nugalėtojams bus įteikti planšetiniai kompiuteriai, elektroninės knygų skaityklės ir kiti vertingi prizai. Vertinimo komisijos išrinkti originaliausi ir kūrybingiausi darbai bus publikuojami 2014 m. kalendoriuje.

Skaitymo konkursas rengiamas pagal Lietuvos LIONS klubų asociacijos remiamą ir kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija vykdomą projektą „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“. Pagal šį projektą šalies bibliotekose taip pat vyks jauniesiems skaitytojams skirtosSkaitymo šventės-susitikimai su populiariais Lietuvos menininkais, bibliotekų fondus papildys paklausūs leidiniai. Šiose projekto veiklose dalyvaus per 50 Lietuvos bibliotekų.
Lapkričio mėn. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus surengta konferencija „Socialiai atsakingas verslas Lietuvos vaikų ateičiai“. Konkurso nugalėtojams LIONS klubų asociacija dovanos nemokamą Panevėžio J.Miltinio dramos teatro spektaklį.

Projektas „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“ buvo pristatytas š.m. Vilniaus knygų mugėje. Jo rengėjai tikisi, kad taip prisidės prie Lietuvos vaikų ir jaunimo skaitymo didinimo, kūrybiškumo ugdymo, lietuvių ir užsienio grožinės literatūros populiarinimo, įtrauks į kultūrinę veiklą socialiai pažeidžiamus vaikus ir jaunimą.

Konkurso „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“ nuostatai

Parsisiųskite projekto plakatą

Parsisiųskite knygų sąrašą 1-4 klasėms

Parsisiųskite knygų sąrašą 5-6 klasėms

Parsisiųskite knygų sąrašą 7-12 klasėms

Projekto koordinatorė

Rūta Juzėnienė

Tel.: (8~45) 50 16 49
Mob.: (8~687) 55901
El. p.: ruta.juzeniene@pavb.lt

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti