Susitikimai Europos sąjungos parlamente

Vasario 26–28 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Asta Naudžiūnienė kartu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku, LR Ministro Pirmininko patarėju kultūros klausimams Faustu Latėnu, LNB Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėju Eugenijumi Stratilatovu  ir projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovu Kęstučiu Juškevičiumi Briuselyje susitiko su Lietuvos atstovais Europos Parlamente Laima Andrikiene, Vilija Blinkevičiūte, Algirdu Saudargu bei su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariais.

Vizito tikslas – pristatyti Lietuvos viešųjų bibliotekų sistemą, kaip stipriausią jėgą, galinčią padėti gyventojams įveikti skaitmeninę atskirtį – įsisavinti ir pradėti naudotis skaitmeniniais šaltiniais ir e. paslaugomis. Lietuvos delegacijos siekis – parodyti viešųjų bibliotekų tinklo pajėgumus ir galimybes aktyviai prisidėti įgyvendinant ES ekonomikos augimo strategiją „Europa 2020“ , įtvirtinti viešąsias bibliotekas kaip tinkamus paraiškų teikėjus naujojoje finansavimo perspektyvoje, ypač socialinės ir ekonominės sanglaudos politikos finansavimo instrumentuose ir bendrojoje strateginėje programoje.

Europos parlamentarai teigiamai įvertino Lietuvos bibliotekų darbą bei įsipareigojo visapusiškai remti Lietuvos bibliotekų siekius ir pažangias iniciatyvas.

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti