Lietuvos nacionalinės bibliotekos renginiai „Vilniaus knygų mugėje“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginių 14-ojoje tarptautinėje „Vilniaus knygų mugėje“ (Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO) programa:

VASARIO 21 D., KETVIRTADIENIS

13 val., Konferencijų salėje 5.2
Diskusija „Ką skaito šiuolaikinis paauglys?“. Diskusiją veda N. Mikalauskienė. Dalyvauja A. Šiaulienė, M.  Rudytė, L. Jakonytė-Kvedarienė, A. Strelcova, taip pat Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Martyno Mažvydo progimnazijos moksleiviai

Paauglių skaitymasprobleminis klausimas tiek pedagogams, tiek bibliotekininkams. Ar literatūros vadovėliai, rekomenduojamos knygos skatina paauglius jas skaityti?  O gal iš vis nelieka laiko laisvalaikio skaitiniams. Ar paauglių skaitymo poreikius  tenkina šiandienė literatūros pasiūla bibliotekose? Diskusijos klausimų ratas platus, nes jame susipina ir pedagogo asmenybė, ir šeimos įtaka, ir bibliotekos aplinka, kurie vienaip ar kitaip įtakoja jaunimo skaitymą. Diskusijoje dalyvaujantys bibliotekininkai taip pat kalbės, kokios jų galimybės atsiliepti į paauglių skaitymo poreikius.

15 val., Konferencijų salėje 5.5
Leidinio „Lietuvos bibliografija. Ser. C. Lietuviškų periodinių leidinių publikacijos. D. 3. 1906–1907“ (sudarytojos R. Adomavičienė, R. Bočenkienė, I. Jezukevičienė) pristatymas.

Renginio dalyviai bus supažindinti suLietuvos bibliografiją papildžiusiu nauju C serijos tomu „Lietuviškų periodinių leidinių publikacijos 1906-1907. D. 3 “, skirtu bibliografuoti lietuvių išeivijos periodikai. Lietuvių išeivijos periodika aprašyta ir atspindėta C serijos leidiniuose nuo pirmųjų išeivių laikraščių „Lietuviškasis balsas“, „Unija“ iki 1907 metų. Iki 1904 metų ji aprašyta ir išleista kartu su Lietuvai skirta ir Mažosios Lietuvos periodika, nuo 1904 metų išeivijos spauda bibliografuojama atskirai ir leidžiama kaip 3-oji Lietuvos bibliografijos serijos C dalis.

17 val., Forume
Diskusija „Knygos paaugliams: kur jos yra ir kaip jos atrodo?“. Dalyvauja K. Urba, V. Juodelienė, A. Strelcova, E. Milaševičiūtė, D. Miknevičiūtė.

Kiekvienais metais susiduriama su vertingų lietuvių autorių knygų pasiūlos problema. Pagal knygų leidybos statistiką atrodo, kad knygų lyg ir yra, bet ar yra skaitomų, kurios skaitytoją „užkabina“? Ar tikrai nacionalinę literatūrą užgožia verstinės literatūros knygos? Kodėl į kūrybą neateina naujų rašytojų? Ar trukdo menkas šiuolaikinio paauglio pasaulio pažinimas?  Ar nerandama modernios raiškos formų? Apie tai diskusijoje svarstys knygų paaugliams autoriai,  literatūrologai, pedagogai ir, žinoma, patys paaugliai.

17 val., erdvėje Biblioteka@įkrauk.lt
Pasimatymas su Kristina Gudonyte, kuri nenori būti suaugusia.

Kristina Gudonytė – aktorė, dailininkė, rašytoja, populiarių televizijos filmų „Dvynukės“, „Dvynukės ir dvynukai“ ir daugybės spektaklių scenarijų autorė ir režisierė, televizijos serialų „Neskubėk gyventi“ scenarijų bendraautorė.

Renginio metu bus pristatytas K. Gudonytės kūrybinis kelias nuo aktorystės, dailės, režisūros iki rašytojos. Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai kvies į vaidinimą, parengtą pagal K. Gudonytės knygą, pelniusią „Metų knygos 2009“ paaugliams titulą, „Blogos mergaitės dienoraštis“.

Taip pat rašytoja pristatys naujausią savo knygą, pretenduojančią į geriausios „Metų knygos 2012“ paaugliams apdovanojimą, „Ida iš šešėlių sodo“.

Vilniaus knygų mugės metu, 3 salės galerijoje, II aukšte, įsikurs nauja atvira ir interaktyvi erdvė Biblioteka@įkrauk.lt. Tai tarsi šiuolaikinė, moderni biblioteka, atvira kiekvienam mugės lankytojui ir tuo pačiu siūlanti išskirtinį užimtumą paaugliams bei jaunimui.
Erdvės Biblioteka@įkrauk.lt renginių programa.

VASARIO 22 D., PENKTADIENIS

11 val., Konferencijų salėje 5.2
Leidinio „Tomas Venclova: bibliografijos rodyklė (1956–2011)“  (sudarytojos J. Budriūnienė, J. Garlaitė) pristatymas. Dalyvauja T. Venclova, J. Budriūnienė, K. Nastopka.

Renginio dalyviams bus pristatytas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleistas sąvadas, atspindintis garsaus lietuvių poeto, vertėjo, literatūrologo, Jeilio universiteto profesoriaus Tomo Venclovos kūrybinę ir mokslinę veiklą.

VASARIO 24 D., SEKMADIENIS

14 val., Forume
Akcijos „Metų knygos rinkimai 2012“ apdovanojimai

Metų knygos rinkimų akciją užbaigs „Metų knygos rinkimai 2012“ laureatų apdovanojimas. Į renginį pakviesti visų akcijoje dalyvaujančių 18 knygų autoriai. Ceremonijoje bus paskelbti „Metų knygos rinkimų“ balsavimo rezultatai, glaustai paminėti bibliotekų įdomiausių, kūrybiškiausių knygoms  gauti paraiškų pavyzdžiai. Praėjusiais metais pirmąkart buvo surengtas Recenzijų konkursas. Jame dalyvaujantys autoriai recenzavo „Metų knygos rinkimų“ akcijoje dalyvaujančiais knygas. Geriausių recenzijų autoriai, o jų – dvylika, dar kartą bus pagarsinti. Kiekvienoje kategorijoje (knygų vaikams, paaugliams, suaugusiesiems ir poezijos) skaitytojų išrinktas skaitomiausios knygos autorius tars žodį.

15 val., Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos stende 3.03
Su skaitytojais bendrauja „Metų knygos rinkimų“ akcijos autoriai–laureatai.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos stende 3.03 su skaitytojais bendraus ir autografus dalins akcijos „Metų knygos rinkimai“ autoriai–laureatai. Šiame stende akcijos rėmėjas AB DNB bankas pristatys ir dovanos lankytojams jaunimui skirtą leidinį  „Indėliai ir užtrauktukai“.

 

Visomis „Vilniaus knygų mugės“ darbo dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos stende (3 salė, stendas 3.03) Informacijos centro specialistai mugės lankytojams padės  greičiau susirasti dominančią knygą, Bibliografijos ir knygotyros specialistai konsultacijos Tarptautinių standartinių numerių ISBN, ISMN ir ISSN suteikimo, brūkšninio kodo sudarymo klausimais, bei bus supažindinama su Leidėjų katalogu. O Nacionalinės bibliotekos Leidybos skyrius siūlys įsigyti leidinius pristatančius biblioteką kaip profesinės literatūros leidėją, taip pat ekspozicijoje – naujausi, mugės renginiuose pristatomi leidiniai ir vertingiausia ankstesnių metų produkcija.

Atsisiųskite Lietuvos nacionalinės bibliotekos renginių „Vilniaus knygų mugėje“ programą.

Iki susitikimo „Vilniaus knygų mugėje“!

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti